16. dubna 2017 7:56, aktualizováno 17. 4 8:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hora odpadků v Kolombu zabila 27 lidí včetně pěti dětí, zničila 79 domů

Na Srí Lance se zřítila hora odpadků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Srí Lance se zřítila hora odpadků. | foto: ČTK

KOLOMBO Na nejméně 27 mrtvých stoupla bilance sesuvu skládky odpadků, která se v pátek zřítila na domy na předměstí srílanského hlavního města Kolomba. Dalších zhruba 30 lidí je stále pohřešováno, informovala v pondělí agentura AP. Zranění utrpělo nejméně 12 osob a zcela zničeno bylo 79 domů. Policisté a vojáci dál prohledávají trosky.

Více než 90 metrů vysoká hromada nejrůznějšího odpadu se zhroutila poté, co na ní v pátek večer místního času vypukl požár. Obří skládka odpadu, která slouží pro celé hlavní město, byla už v minulosti terčem kritiky coby potenciální zdroj nebezpečí pro obyvatele žijící v jejím okolí.

Podle informací agentury AFP bylo denně na skládku přidáváno zhruba 800 tun odpadu. Vláda prý už delší dobu plánovala její odstranění.

Na Srí Lance se zřítila hora odpadků.
Sri Lankan army soldiers and rescue workers stand near buried houses in a...

Minulý měsíc se podobné neštěstí stalo v hlavním městě Etiopie Addis Abebě. Pod zřícenou skládkou zahynulo nejméně 113 lidí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz