Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hosty na Harryho svatbě rozpozná chytrý software, diváci poznají každého svatebčana

Svět

  5:00
LONDÝN - Blížící se svatba v britské královské rodině nabídne jedno z nejrůznorodějších shromáždění celebrit v historii od samotné královny Alžběty II., až po americké televizní hvězdy. Aby je mohli diváci přímého přenosu obřadu všechny poznat, připravila si televize Sky News novinku – vůbec poprvé použije technologii na rozpoznávání obličejů. Ve čtvrtek o tom informoval britský deník The Daily Telegraph.

Meghan a princ Harry oznámili zasnoubení v listopadu 2017. foto: Reuters

Televize se chystá vytvořit funkci „Kdo je kdo“, jež pomocí speciálního softwaru pojmenuje svatebčany, kteří půjdou v průvodu do kaple svatého Jiří, a v grafice nabídne detaily o tom, jak se seznámili s princem Harrym nebo jeho chotí, americkou herečkou Meghan Marklovou.

Princi Harrymu půjde za svědka bratr William. Před sedmi lety mu také svědčil

Kensingtonský palác tentokrát nezveřejní seznam hostů, protože svatba prince Harryho není státní událostí. Také proto se neočekává, že by na obřad přišli politici či diplomaté. Dříve se spekulovalo i o účasti bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy, s nímž se princ spřátelil.

Mezi šesti stovkami svatebčanů naopak nebudou chybět snadno rozeznatelní členové královské rodiny, zájemci o celebrity bezpochyby poznají i mnohé z přátel Meghan Marklové. Mezi pozvanými jsou například manželé Clooneyovi, Beckhamovi nebo americká tenistka Serena Williamsová.

Meghan Markleová přišla se svým snoubencem princem Harrym.
Britský princ Harry a jeho snoubenka Meghan Markleová se zúčastnili přípravy...

Marklová pozvala i herecké kolegy ze seriálu Kravaťáci, Sarah Raffertyovou, Patricka J .Adamse a Gabriela Machta. Herečka se přátelí i s bývalou Miss World, nyní herečkou a zpěvačkou Priyankou Choprovou, a módní návrhářkou Jessikou Mulroneyovou.

Princ Harry si zase pozval lidi pracující v jím podporovaných charitativních organizacích, jako jsou ochránci nosorožců nebo organizátoři Invictus Games, sportovní soutěže pro hendikepované válečné veterány.

Obřad bude také přímo na místě sledovat 2 640 šťastlivců z řad veřejnosti.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat