Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Indie napjatě sleduje soud s násilníky, pětici mužů hrozí trest smrti

Svět

  17:45
DILLÍ - U soudu v Dillí dnes byla ze znásilnění a vraždy obžalována pětice útočníků, kteří 16. prosince brutálně napadli studentku v autobusu. Obžalovaným hrozí ve zrychleném řízení až trest smrti. První slyšení v procesu bylo stanoveno na sobotu.

V Dillí a dalších městech se konají protesty a smuteční akce. foto: ČTK

Třiadvacetiletá indická studentka medicíny podlehla v sobotu v singapurské nemocnici zraněním, která utrpěla v prosinci při hromadném znásilnění a zbití v autobuse v Dillí, jímž jela z kina se svým přítelem. Také on byl při incidentu zbit a utrpěl četná zranění.

Na dvojici zaútočilo podle všeho šest mužů, jeden z nich je ale nezletilý - je mu 17 let - a bude souzen soudem pro mladistvé, kde mu hrozí nanejvýš tříletý pobyt v nápravném zařízení.

ČTĚTE VÍCE O SITUACI V INDII:

Obžalovanými jsou 33letý řidič autobusu Rám Singh, jeho 26letý bratr Mukeš Singh, jenž autobusy uklízel, dále 19letý prodavač ovoce Paván Gupta, 24letý myč autobusů Akšaj Singh a 20letý kondiční trenér Vinaj Šarma.

Žalobce Rádžív Mohan pětici obžaloval mimo jiné ze znásilnění, z falšování důkazů, z únosu a vraždy. Vlastní proces má začít v sobotu a na žádost žalobce by měl být uzavřený.

Podle odhadů určitému druhu sexuálního násilí jsou denně vystaveny tisíce žen.

Podle odhadů určitému druhu sexuálního násilí jsou denně vystaveny tisíce žen.

Obžalovací spis má údajně přes 1000 stránek a obsahuje mimo jiné klíčové svědectví znásilněné ženy, které poskytla před svou smrtí. Policie prý vyslechla na 30 svědků.

Případ vyvolal v minulých dnech v Dillí i na dalších místech Indie rozsáhlé protestní akce a přitáhl pozornost k rozšířenému zneužívání žen v zemi.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat