Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Indií otřásla brutální vražda devítileté dívky. Tu nejprve skupinově znásilnili a pak spálili

Svět

  19:09
Čtyři dny už v Indii trvají protesty po údajném nedělním znásilnění a zavraždění devítileté dívky. Její tělo se zaměstnanci krematoria po činu pokusili spálit. Na místě zločinu se ve čtvrtek sešla asi stovka lidí, kteří žádali pro viníky trest smrti. Incident se odehrál v době, kdy Indie čelí mezinárodní kritice za stále častější případy brutálních sexuálních napadení žen.

Případ možného skupinového znásilnění vyšetřuje policie. Ta zadržela čtyři muže, včetně hinduistického kněze.

Rodina zavražděné dívky patří k nejchudší vrstvě obyvatelstva, v dřívějším kastovním systému označované jako nedotknutelní. Dívka byla jediným dítětem páru, který si obstarává živobytí žebrotou nedaleko od krematoria. 

Dívka šla k budově krematoria pro pitnou vodu. Když ji matka zhruba po hodině hledala, našla ji ležet na zemi u krematoria, měla modré rty, podlitiny na rukou a roztrhané oblečení, uvedl zpravodajský web BBC na základě rozhovoru s matkou dívky.

Čtyři znásilnění za hodinu, sto tisíc únosů za rok

Žena chtěla zavolat policii, ale kněz a další muži zavřeli vstup do krematoria a přesvědčovali ženu, že by „policie trvala na pitvě a ukradla by její dceři orgány, aby je prodala“. Podle BBC jí také údajně bránili v odchodu a nabídli jí úplatek. 

V Indii zapálili znásilněnou ženu. Zrovna mířila vypovídat k soudu

Když se do budovy dostal otec dívky v doprovodu asi 150 vesničanů, tělo dívky bylo již z velké části spáleno. Pitva, která by mohla případně potvrdit znásilnění, tedy není možná. 

Nedělní případ oživil vzpomínky indické společnosti na skupinové znásilnění 23leté studentky v autobuse v Dillí v roce 2012, jež vyvolalo protesty po celé zemi. V roce 2020 byli popraveni čtyři muži, kteří se na znásilnění podíleli. 

Popravená čtveřice byla součástí šestičlenné skupiny, která 16. prosince 2012 vlákala do autobusu 23letou ženu a jejího přítele. Ženu pak skoro hodinu v jedoucím vozidle brutálně znásilňovali, muže krutě zbili a pak oba nahé vyhodili na silnici. Vnitřním zraněním, která jí útočníci způsobili mimo jiné železnou tyčí, studentka po dvou týdnech podlehla v nemocnici v Singapuru.

Podle nejnovějších dostupných dat bylo v Indii v roce 2019 znásilněno 32 000 lidí, tedy v průměru čtyři znásilnění za hodinu. Ve skutečnosti budou podle odborníků čísla výrazně vyšší, protože kvůli opovržení společnosti se mnoho případů nehlásí. Za stejný rok bylo 100 000 dívek a žen uneseno, zhruba třetina z nich s cílem prodat je do manželství, uvádí Reuters.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů
Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou: Zábavní park plný atrakcí, zvířat i dinosaurů

Pokud budete mít cestu do Chlumce nad Cidlinou nebo jen pojedete okolo, zastavte se s dětmi v zábavném rodinném Fajnparku, který se rozkládá v...

Mohlo by vás zajímat