2. září 2019 15:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Írán až po několika dnech přiznal výbuch své rakety ve vesmírném středisku

Satelitní snímek pořízený zřejmě americkou zpravodajskou službou, který na svém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Satelitní snímek pořízený zřejmě americkou zpravodajskou službou, který na svém... | foto: Twitter Donald Trump

TEHERÁN Írán až v pondělí přiznal výbuch rakety ve vesmírném středisku imáma Chomejního z minulého týdne. Vládní mluvčí řekl, že příčinou exploze bylo technické selhání. Americký prezident Donald Trump v pátek na twitteru zveřejnil satelitní snímek pořízený zřejmě americkou zpravodajskou službou, na němž je exploze zachycena.

Íránský vládní mluvčí v pondělí řekl, že se nikomu nic nestalo a že se nezjistilo nic, co by svědčilo o sabotáži.

Je to letos už třetí nezdařené odpálení nosné rakety, která měla podle Íránu vynést do vesmíru satelit. USA ale tyto pokusy považují za zastřené vojenské testy moderních balistických raket.

Trump v pátek kromě jiného tweetoval, že USA nemají s posledním výbuchem nic společného, a popřál Íráncům štěstí při objasňování nehody. Agentura AP k třetímu incidentu v íránském vesmírném středisku napsala, že vyvolává podezření ze sabotáže ve vesmírném programu Íránu.

30.srpna 2019 v 19:44, příspěvek archivován: 02.září 2019 v 15:21

The United States of America was not involved in the catastrophic accident during final launch preparations for the Safir SLV Launch at Semnan Launch Site One in Iran. I wish Iran best wishes and good luck in determining what happened at Site One. https://t.co/z0iDj2L0Y3

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!