12. března 2014 7:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Islamisté vyzývají k vraždě Hollandea a atentátům ve Francii

Summit G20: Francouzský prezident Hollande | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Summit G20: Francouzský prezident Hollande | foto: Reuters

PAŘÍŽ Islamistická mediální skupina v Pákistánu vyzvala v úterý na internetu radikální muslimy ve Francii, aby zde páchali pumové atentáty a zavraždili prezidenta Françoise Hollandea. Má se podle ní jednat o odplatu za probíhající francouzské vojenské intervence v Mali a Středoafrické republice.

Informovala o tom francouzská média. "Ani Hollande, ani jeho vojáci nezažijí ve Francii klid, dokud muslimové v Mali a Středoafrické republice ho nezažijí doma," stálo podle webu deníku Le Figaro kromě jiného v prohlášení organizace blízké Al-Kaídě islámského Maghrebu (AQMI), severoafrickému křídlu mezinárodní teroristické organizace Al-Káida.

ČTĚTE TAKÉ:

Pařížská prokuratura začala s pomocí protiteroristických a dalších policejních sil hrozbu vyšetřovat. Prezidentský Elysejský palác prohlásil, že bere věc vážně a je velmi obezřetný.

Deník připomněl nedávné varování ministra vnitra Manuela Vallse, že ve Francii žijí desítky jednotlivců z řad islamistů, kteří představují hrozbu a jsou předmětem zájmu tajných služeb. Tyto lidi označil za "vlky samotáře" islámské svaté války, džihádu.

ČTK, Lidovky.cz