4. dubna 2017 20:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Islámský stát se poprvé vyjádřil k Donaldu Trumpovi: Spojené státy vede idiot

Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump | foto: Reuters

Káhira Radikální organizace Islámský stát (IS) prohlásila, že Spojené státy vede idiot. Podle agentury Reuters jde o první vyjádření, v němž se IS vyslovil k Donaldu Trumpovi od jeho nástupu do Bílého domu.

„Jste (USA) v úpadku a známky vašeho zániku jsou očividné úplně každému,“ citoval Reuters mluvčího IS abú Hasana Muhádžira. „Neexistuje už víc důkazů o tom, že vám vládne idiot, který neví, co to je Sýrie nebo Irák nebo islám,“ uvedl také zástupce islamistů na záznamu, který byl zveřejněn v úterý v internetové komunikační služby Telegram.

Zničení IS je jedním z hlavních deklarovaných cílů Trumpa ve funkci prezidenta. Naposledy o potřebě likvidace této radikální organizace hovořil v pondělí ve Washingtonu při setkání s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím, kterému slíbil v boji proti terorismu plnou podporu.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz