30. června 2018 16:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Itálie odmítla přijmout další loď s migranty. Na zakotvení můžou zapomenout, tvrdí vláda

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

ŘÍM/PRAHA  Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms v sobotu z gumového člunu u libyjských břehů na palubu vzala 60 migrantů, informovala agentura AP. Italský ministr vnitra Matteo Salvini lodi ihned vzkázal, že v Itálii nezakotví. Loď migranty vzala na palubu v mezinárodních vodách, zhruba 55 kilometrů od libyjského pobřeží. Během záchranné operace na místo později připlula i loď libyjské pobřežní stráže, která plavidlu nevládní organizace nařídila odplout do Španělska.

„Na to, že zakotví v italském přístavu, můžou zapomenout,“ napsal vzápětí na Twitteru šéf protiimigrační strany Liga a italský ministr vnitra Matteo Salvini. Španělé podle něj nevyčkali, než dorazí Libyjci, a v rychlosti na palubu naložili desítky běženců.

Příslušníci nevládní organizace Proactiva Open Arms přijímají uprchlíky z...
Mezi zachráněnými byly i děti.

Po obdobných kauzách s loděmi Aquarius a Lifeline Salvini v pátek oznámil, že italské přístavy budou pro nevládní organizace, které pomáhají migrantům ve Středozemním moři, uzavřeny po celé léto.

30.června 2018 v 11:35, příspěvek archivován: 30.června 2018 v 16:26

La nave Open Arms, di Ong spagnola con bandiera spagnola, si è lanciata poco fa verso un barcone e, prima dell’intervento di una motovedetta Libica in zona, ha in tutta fretta imbarcato una cinquantina di immigrati a bordo. https://t.co/FiPjeVP2NU

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?