Sobota 6. března 2021svátek má Miroslav -5 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Itálie řeší, co s uprchlíky. Podělit se jen o 24 tisíc? Provokace, zlobí se premiér

Itálie nadále řeší obrovské potíže způsobené přílivem uprchlíků, kteří se navzdory nesouhlasu sousedních zemí pokoušejí dostat dál do Evropy. Kvůli zpřísněným kontrolám na hranicích s Francií a Rakouskem nocují na autobusových a vlakových nádražích v severní Itálii tisíce lidí, kteří čekají na příležitost vycestovat, napsala dnes agentura APA. Napjatá je i situace na hraničním přechodu Ventimiglia u hranic s Francií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Podšer 16.6.2015 2:20

Italové ani Řekové za nic nemůžou, do "svých" potíží byli vmanipulováni. Pokud by kopali sami za sebe, hájili své status quo, asi by situace s imigranty vypadala jinak. Bohužel se v Evropě vytvořilo klima, kdy se vůle států zaujmout pevný postoj k čemukoliv nahlodala odevzdaným spoléháním, že zasáhne vyšší moudřejší moc. Místo aby státy konaly nebo byly ke konání přinuceny okolnostmi - čistě vědomím, že za ně nikdo nic nevyřeší, neboť se jedná o ten druh nouze, se kterou jim nikdo jiný pomoci nemůže - marní čas vyhlížením a očekáváním, jak se k situaci postaví ústředí. A ústředí obvykle nejvíce času a energie věnuje předstírání, že horečně jedná, a konstruování kamufláže své vlastní bezmoci a nerozhodnosti.

A. Podšer 16.6.2015 2:29

Na druhou stranu, pokud by Italové nebo Řekové vzali věci do svých rukou, řekněme razantně a nekompromisně, umím si představit, že kritika a reakce ústředí by byla tak drtivá, jednohlasná, rozhodná, tak odsuzující, že by odebrala jakoukoliv chuť, iniciativu či vůli katastrofě čelit. Já bych to máslo rozetřel na úplně jiné hlavě.

J. Šejnoha 15.6.2015 22:06

Italové si evidentně myslí, že  všechno pošlou dál na sever.

Jinak  by nemělo žádnou logiku neustále  "zachraňovat"  imigranty  hned  u Libyjského pobřeží.

Dokonce jim ani nezabaví lodě, které pašeráci používají k páchání organizované  trestné činnosti.

M. Komárek 15.6.2015 20:44

Příští volby do EU vyhrají s převahou radikální strany a náckové. To bude potom mazec!

J. Šejnoha 15.6.2015 22:02

Ano. Bez námahy. 

A reklamu jim dělá  "moudrý" meanstreem.

M. Losa 15.6.2015 20:39

Francouzům imigranti nevoní? Kdo začal mezi prvními bombardovat Kaddáfího? Pár let před tím se s ním objímali jako s největším kámošem a on je v Paříži přijímal ve svém stanu jako hosty... Jako by mu to tam patřilo. To jim Kaddáfí ani jeho ropa ani možnost investic nesmrděla. A najednou odmítají postarat se o lidi, ktrým zničili domovy a vzbudili v nich falešnou naději? Pokrytci hnusní.

Tady je vidět, jak je EU jednotná. A chudáci Italové ještě nepochopili, že ostatní státy EU je chtějí dotlačit do radikálního řešení. Pak sice budou ti ostatní lkát nad nelidským a nehumánním přístupem Italů, ale v podstatě budou rádi, že si tím nemusí tolik zatěžovat hlavu a špinit ruce oni.

A zase se budou moci plně věnovat pomazánkovému máslu atd.

P. Vaňura 15.6.2015 21:14

Pane, žvaníte. Ilegálové sice vyrážejí z Lybie, ale jsou to černoši ze subsaharské Afriky. S tamějšími boji všech proti všem nemá Evropa dávno nic společného a zastavit by je mohla jen zmasakrováním bojujících!

P. Vaňura 15.6.2015 20:25

Ať je Itálie deportuje do země, ze které z ní dorazili, to je do Lybie. Klidně je mohou vyhodit na břehu z helikoptéry.

Pokud "pomoc" při ostraze mořských hranic spočívá v tom, že se ilegálové vozí do Itálie už od lybijského pobřeží, ať si je převezmou země, které se na tomto podílí.

Je POVINNOSTÍ Itálie střežit účinně mořské hranice Schengenu. Pokud to nechce účinně dělat, je nutno ji ze Schengenu VYLOUČIT a zbudovat železnou oponu na jejích severních hranicích. Soudruzi z bývalé NDR by mohli pomoci, mají velké zkušenosti s použitíjm min a samostřílných zařízení!

J. Šejnoha 15.6.2015 22:10

Miny netřeba.

Stačí, když imigranty  nebudou vykrmovat.

Oni to myslím rychle pochopí.

A pokud mají imgranti dost svých peněz na Italské hotely  a restaurace tak budiž. (já bych to utáhl jen pár týdnů)

Ať utrácejí. Ale  to pak nebudou žádné davy.

M. Komárek 15.6.2015 20:17

Jediné řešení je se na Italy vys***. Jedině tak je donutíme situaci řešit tak jak se měla řešit od počátku.

M. Komárek 15.6.2015 20:10

U Okamury stoply Babišky diskuzi ;-)

A. Podšer 15.6.2015 20:09

Situace na jihu Evropy se vymkla tak, že už to přijímání uprchlíků ničím nepřipomíná, spíše se to podobá dusotu valícího se národa. Během dvou let bychom měli rozdistribuovat 40 tis. ubožáků, abychom po dvou letech byli postaveni před nutnost vypracovat plán pro dalších 500 tis. a za dalších pět let už nebylo třeba plánovat a vše se vyřešilo samo pouhým přečíslením, masou hladových a nezaopatřených v pohybu, které neodolá žádný plot. A za nimi další a další, dokud jim nedojdou peníze nebo lodě, protože Evropa přijímá. Tohle není o strachu ze znásilňování, z rabování, z cizí kultury, to je prostá aritmetika, která predikuje jediný možný způsob, jak se budou události odvíjet. Kvóty nic neřeší, vždy budou pozadu za požadavky, milosrdenství nic neřeší, nebude ho nikdy dost pro všechny, potápět lodě nic neřeší, protože připlují další a nám by se z nás dělalo zle.

A. Podšer 15.6.2015 20:10

Řešení nabízí, jak jinak, stará dobrá válka a okupace - rozšířit evropský ochranný perimetr ke břehům Afriky a přenést břemeno zpět na její půdu, obsadit a okupovat pruh pobřeží těch zemí, které jsou v rozkladu a z nichž běženci do Evropy připlouvají, vybudovat na něm záchytné tábory, stanová městečka, humanitární centra, ochranu zajistit ozbrojeným kontingentem. A zde bez stresu a s rozmyslem vybírat doktory, inženýry... Běžence tu v množství, v jakém se pokouší natéci do Evropy, nečeká lepší osud, než který bychom jim připravili provizorně u nich doma. Jde jim o život? Střežený tábor je požehnáním. Jde jim o budoucnost a o štěstí? Pro pár z nich ho zajistíme, miliónům ne. A ty nespokojené milióny ať jsou raději tam než tady.

M. Komárek 15.6.2015 20:13

lodě nedojdou, původní domorodci jim je budou vyrábět a opravovat. Také jim dáme naše dcery (naštěstí nemám), protože sem migrují převážně mladí muži.

P. Vaňura 15.6.2015 21:11

Špinavá svinská práce, která musela být udělána.

Tímto termínem označovali američtí piloti útok na japonský konvoj, přivážející posily na Novou Guineu. Bomby potopily lodě a po vojácích kteří se snažili k ostrovu doplavat stříleli letci z kulometů. Ze 7000 vojáků dosáhlo břehu jen několik set a to přesto, že lodě byly ozbrojené.

P. Vaňura 15.6.2015 20:34

Jsem ochoten osobně vydat rozkaz k potopení každé lodě, která bez povolení překročí hranice Schengenu, pokud mě takováto pravomoc bude udělena! Ono by stačilo potopit tak 20 lodí, pokud by to bylo 20 z 22. Do takového dobrodružství jaké by představovalo prolomení skutečně ÚČINNÉ BLOKÁDY pak už nikdo nepůjde! Možná by se nakonec ani tak moc lidí neutopilo, protože pokusy přeplavit se ilegálně do Evropy by ustaly.

Další možnost je ubytovat ilegály v koncentráku na vybraném ostrově např. v Karibiku, kde by byli tak dlouho, dokud by se nerozhodli pro návrat domů nebo do země, která si je vezme.

Tomu se blíží australské řešení, pro nás takřka ideální!

J. Kanioková 15.6.2015 19:44

Holt, odporně pokrytecká alibistická bruselská šlechta... 

a pštrosí politika.. 

Vracet, vracet, vracet !

J. Šejnoha 15.6.2015 22:12

přesně

H. Balzám 15.6.2015 18:53

Právě naopak, nesmíme jim ulevit ani o jednoho, jinak je nedonutíme, aby je přestali do Evropy tahat

P. Cwach 15.6.2015 18:18

První volby otočí kormidlo politiky EU, lze očekávat že občané svým vládám neodpustí nečinnost . Italie selhala při ochraně hranic EU  a musí nést následky.

-. Zip 15.6.2015 18:06

je to kruté, ale vracet. Nechápu politiku EU, kdy zřejmě každý člověk na světě má právo se volně usadit v EU...

M. Komárek 15.6.2015 20:15

vychází se z mezinárodních dohod a smluv, které reagovaly na přirozenou migraci, kvantitativně řádově zanedbatelnou s touto. Já jsem také schopen pomoci sousedům, když jim shoří dům, ale nemám šanci pomoci celé ulici ...

J. Šejnoha 15.6.2015 22:14

Kdyby jen usadit. Má nárok na komplet zabezpečení. Na naše náklady  samozřejmě.

L. Křivan 15.6.2015 18:03

Co chtějí řešit ?  Nepouštět na břeh a odtáhnout na moře !

L. Šarina 15.6.2015 17:56

To se Evropa zbláznila? Levicoví socialističtí inženýři?Statisíce lidí  jiné kutůry bez lékřských prohlídek, pasů a co bojovníci IS, to mají na čele napsáno? kolik z nich má jakékoliv vzdělání, 100 000 nebo 200 000 košťat a krumpáčů, česačů ovoce ,nosičů, pletačů košíků a sobory písní a tanců to v lepším případě v tom horším 200 000 nespokojenců se násilím dožadujicí všeho co jejím jako pol.emigrantům povinná EU dát.

T. Czernin 15.6.2015 17:39

Nasytit, napojit a okamžitě vrátit zpět do Afriky, nejlépe subsaharské...

V. Novák 15.6.2015 17:22

Neměla by jim především Itále - obhospodařovatelka vnější schengenské hranice - zabránit v ilegálním vstupu do schengenského prostoru? Případně ilegály okamžitě internovat jako porušovatele zákonů EU?

USA každého chyceného Mexikána nebo jiného Latinoameričana deportují zpět do Mexika. Každého Haiťana nebo Kubánce chyceného Pobřežní hlídkou na moři vrací na Haiti nebo na Kubu - tak v čem je ten problém?

L. Šarina 15.6.2015 18:25

v tom že Evropa bohužel nejsou USA.


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...