Neděle 11. června 2023, svátek má Bruno
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Italové zadrželi dvojici Ukrajinců podezřelých z pašování migrantů

Evropa

  13:16
ŘÍM - Italská policie zadržela dva Ukrajince podezřelé z toho, že na jih Itálie na své plachetnici propašovali 16 Syřanů. Informovala o tom v pátek agentura Reuters. Zadržení jsou podle policie členy větší organizované skupiny.

Komplikovaná cesta migrantů Středozemním mořem (ilustrační snímek). foto: Reuters

Ukrajinci ve čtvrtek večer vysadili na pláži v Kalábrii na jihu Itálie dvě děti, šest žen a osm mužů původem ze Sýrie a následně se pokusili uniknout do mezinárodních vod.

Malta sice nemá uprchlickou nálepku, země rytířů ale už v minulosti volala o pomoc

Policii se je podařilo dostihnout a na palubě zadržet. Migranti, kteří svou cestu za lepším životem v Evropě nastoupili podle svých slov na jihu Turecka, je následně identifikovali jako své pašeráky. Plachetnici policisté zabavili.

„Nyní se snažíme identifikovat organizaci, která systematicky vytváří tímto nechutným a odsouzeníhodným způsobem svůj zisk,“ uvedla policie.

Do Evropy se po uzavření takzvané balkánské stezky a dojednání dohody Evropské unie s Tureckem snaží opět značná část migrantů dostat přes Středozemní moře a Itálii. K cestě většinou využívají vratké a přetížené lodě směřující na jih Evropy ze severní Afriky. Do Itálie se letos dostalo přes Středozemní moře už asi 50 000 lidí.

Autor: