Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Italští policisté zadrželi novou drogu. Je silnější a levnější než heroin

Svět

  15:10
ŘÍM - Novou smrtící drogu, která se podobá syntetickému heroinu, poprvé v Evropě zachytili italští policisté. Informovala o tom v pondělí agentura ANSA, podle které je substance mnohem účinnější a levnější než heroin. Z 20 zadržených gramů lze připravit 20 000 dávek a její účinky člověk pocítí už při pouhém kontaktu s pokožkou.

Ilustrační foto: Italská policie. foto: Shutterstock

Droga se strukturou podobá syntetickému opinoidu fentanylu, proti němuž připravuje zákon americký Senát. Toto analgetikum má ve Spojených státech na svědomí desítky tisíc úmrtí. Droga, kterou zadrželi italští policisté, ale zdraví poškozuje o poznání více.

Zásilka se do Itálie dostala poštou a měla dorazit do nejmenovaného města ve středu země. Policisté ji odhalili díky zpravodajské operaci na internetu. Heroin, za nějž dealeři novou drogu v některých případech vydávali, přirovnávají policisté ve srovnání se zadrženou látkou k „odvaru“.

Vyšetřování odstartovala hospitalizace mladých lidí, kteří nereagovali na detoxikaci, kterou podstupují osoby předávkované heroinem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat