16. května 2016 22:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ivana Trumpová ve volbách podpoří exmanžela: ‚Bude zemi řídit jako firmu‘

Ivana Trumpová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivana Trumpová. | foto: Lidové noviny

NEW YORK Bývalá manželka republikánského kandidáta na amerického prezidenta Ivana Trumpová oznámila, koho bude volit. Podporu vyjádřila exmanželovi Donaldu Trumpovi. Věří, že má velkou šanci ve volbách uspět a že stát dokáže řídit jako firmu.

„Myslím, že vyhraje. Ano, samozřejmě ho budu volit. Zemi bude řídit jako firmu. Bude jednat. A on ví, jak učinit rozhodnutí,“ uvedla pro magazín People Trumpová.

Výměna argumentů mezi Trumpovými příznivci a odpůrci
Republikánský kandidát Donald Trump.

Za miliardáře byla provdaná čtrnáct let a má s ním tři děti. Rozvedli se v roce 1991. Přestože veřejný rozvod provázely nepříjemnosti, v současnosti spolu bývalí manželé vycházejí dobře.

„Vycházím se všemi svými bývalými manžely. Máte nějakou minulost a to je minulost. Nikdy jsem neměla problém s mými ex,“ řekla bývalá modelka a lyžařka.

Podnikatelka se s Trumpem shodne i v názorech týkajících se imigrantů. Ačkoliv sama emigrovala z Československa, nelegální imigranty ve Spojených státech nechce.

„Ale pokud přijdou legálně a dostanou pořádnou práci... Potřebujeme přistěhovalce. Kdo bude vysávat naše obývací pokoje a uklízet po nás? Američané to nedělají rádi,“ vyjádřila se už dříve Trumpová.

Lidovky.cz