8. prosince 2017 21:39 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Izrael bombardoval pozice Hamásu v Pásmu Gaza, několik lidí je zraněných

Při demonstracích v Izraeli zemřel nejméně jeden člověk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při demonstracích v Izraeli zemřel nejméně jeden člověk. | foto: ČTK

GAZA Nejméně 25 lidí, včetně šesti dětí bylo v pátek zraněno při ostřelování palestinského Pásma Gazy izraelskou armádou. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví. Izraelská armáda tvrdí, že bombardovala vojenské cíle radikálního hnutí Hamás. Reagovala tak na vypálení rakety z Pásma Gazy na izraelské území, při tom nebyl nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že bombardovala vojenský výcvikový tábor a sklad zbraní Hamásu v reakci na raketu vystřelenou krátce předtím z Gazy. Podle svědků, na něž se odvolává agentura Reuters, utrpěli zranění lidé v budově poblíž výcvikového tábora.

Podle deníku The Times of Israel bylo zraněno 10 lidí, kteří byli převezeni do nemocnice. Agentura Reuters uvedla, že zraněno bylo 25 lidí, včetně šesti dětí.

K vypálení rakety z Pásma Gazy na izraelské území se nikdo nepřihlásil, Izrael má ale za to, že za tím stojí radikální hnutí Hamás. To v pátek vyhlásilo začátek povstání proti Izraeli tzv. třetí intifádu kvůli středečnímu oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že uznává Jeruzalém za hlavním město Izraele. Izrael Trumpův krok přivítal a označil ho za historický.

Na hranicích Pásma Gazy s Izraelem už v pátek odpoledne zemřel nejméně jeden Palestinec, jehož zastřelila izraelská armáda při protestech Palestinců. Ti házeli na izraelské vojáky na hranicích kamení a posílali na ně hořící pneumatiky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz