Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Izrael čelí dosud nejintenzivnější raketové palbě. Iron Dome zachytí 90 procent střel

Izraelský hasič v hořících ulicích města Ašketon. foto: ČTK

Tel Aviv - Izrael v nejnovějších bojích s palestinským islamistickým hnutím Hamás, které vládne v Pásmu Gazy, čelí vůbec nejvyšší míře raketových útoků. S odkazem na izraelskou armádu o tom napsal list The Times of Israel.
  17:06

Izrael byl počtem raket Hamásu zaskočen, nejděsivějším objevem je lynčování, říká expertka Kalhousová

Ozbrojené skupiny v Pásmu Gazy na Izrael od pondělí odpálily zhruba 3000 raket, což je více než při poslední eskalaci násilí v roce 2019 a jde o četnější frekvenci útoků než za války s libanonským Hizballáhem v roce 2006, uvedl generálmajor Ori Gordin.

Izraelský systém Iron Dome zasahuje proti raketám vyslaných Palestinci.
Auto v Aškelonu poničené od rakety, kterou protiraketový systém Železná kopule...

Gordin novinářům ukázal grafiku s počty raketových útoků, jimž Izrael čelil v uplynulých letech a jimž čelí tento týden. Při bojích mezi izraelskou armádou a teroristickou skupinou Islámský džihád v listopadu 2019 bylo z Gazy na Izrael odpáleno 570 raket za tři dny. Za války s šííitskou organizací Hizballáh, kterou podporuje Írán, bylo v roce 2006 na Izrael za 19 dní odpáleno 4500 raket.

Izrael v Gaze necílí na civilisty, ujistil Netanjahu Bidena. Americký prezident telefonoval i s Abbásem

Na dotaz, zda nynější četnost raketových útoků na izraelské území je vůbec nejvyšší v historii, Gordin odpověděl: „Nejenže souhlasím, ale také to uvádím“.

Izrael chrání protiraketový systém Iron Dome (Železná kupole). Podle sdělení armády má při současných útocích zhruba 90 procentní záchyt.

Autor:
Témata: Izrael

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat