Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Izraelci zastřelili na přechodu mladou Palestinku, s nožem v ruce se rozběhla ke strážcům

Svět

  17:53
Jeruzalém - Na přechodu na Západním břehu Jordánu byla zastřelena mladá Palestinka, která zřejmě plánovala útok s nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na prohlášení izraelské policie.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Reuters

Podle policie 28letá žena dorazila na kontrolní stanoviště Kalandia severně od Jeruzaléma a s nožem v ruce se rozběhla ke strážcům. Ignorovala několik výzev k zastavení, ochranka ji proto zastřelila. Několik amatérských videí, která pořídili Palestinci na přechodu, ukazuje ženu ležící na zemi na izraelské straně přechodu. Podle izraelských médií byla žena údajně v minulosti už za útok nožem vězněna.

Kalandia je hlavním přechodem pro palestinské obyvatele okupovaného Západního břehu Jordánu vstupující do Izraele, zejména pro ty, kteří směřují do Jeruzaléma. Kontrolní stanoviště provozují soukromé bezpečnostní firmy, ale po násilných incidentech je tu nasazena i izraelská policie. Palestinská tisková agentura Wafa uvedla, že izraelské síly po incidentu zavřely přechod na obou stranách.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...