Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Jadran zažívá soumrak nudismu. Z Chorvatska mizí naturistické pláže, zavře i historicky první nudistický kemp

Naturismus už netáhne jako kdysi. Z chorvatského pobřeží mizí specializované pláže pro nudisty a brány zavře i historicky první komerční kemp pro ně v Evropě, jenž vyrostl u Poreče v 60. letech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Luboš 7.9.2018 13:24

Ani se nedivím, že ty pláže zavírají. Fakt to není pěkný pohled...

J. Šrámek 6.9.2018 9:52

Na zájezdu do bývalé NDR jsme dostali nápad jít na návštěvu do některé zahrádkářské kolonie.Přilákal nás pohled na automatické zalévání.A byla to kolonie nudistická!Průvodce nám to přiblížil i s poukazem,že nahý člověk nevytáhne na vás policejní odznak,ani si nenahraje vtipy zvané politické.Říkal,že to znají již z války.A ty mokré plavky nejsou příjemné ani na Jadranu.Urologové by mohli vyprávět.

P. Balcar 5.9.2018 4:26

Pro plodnou diskusi je "nejlepší" blb stižený vlastním sebeobdivem.

I. Vermis 3.9.2018 9:57

V Německu má nudismus svoje opodstatnění, není tam právě nejtepleji a být v mokrých plavkách není nic příjemného. Naproti tomu v Chorvatsku a obecně na jihu Evropy vůbec je to spíše záležitost módy, která podléhá změnám.

F. Houžňák 3.9.2018 10:00

Ale ne, německý nudismus má takříkajíc filosofické zdůvodnění, blíž k přírodě a tak, Němci jsou na tuhletu filosofii zatížení. Přečtěte si o tom něco.

F. Houžňák 3.9.2018 8:55

Řekl bych, že můžu být spokojen. Krátkým, koncízním, jednovětným komentářem jsem přivedl do varu několik lidí a dovedl je ke zveřejnění rozhořčených poznámek na moji adresu, vedených snahou o demonstraci jejich vyšší morálky. Leč zbytečně, řekl bych. Děkuji vám, soudruzi, hned se mi bude dneska lépe pracovat. Zakončím citací krásného titulu jedné Foglarovy knížky: "Přistav vola".

P. Pruner 3.9.2018 9:39

Na NonStopu je hláška: "Malí lidé vědí, že jsou malí. Tlustí lidé vědí, že jsou tlustí. Jen ti blbí nemají ani tušení."

Nedávno jsem četl, že je to dokázáno i vědecky.

F. Houžňák 3.9.2018 9:57

And the next one in my bag is - Mr Pruner!!! Tomu se říká sukces. Zkuste nám ještě prozradit nějaké intěrnetové moudro. A jenom tak po straně - vy to tušení máte? Mimochodem, z čeho soudíte, že jsem blbý? Já teď studuju na dálkového psíchologa, tak třeba by mi váš přístup k věci pomohl k úspěchu.

R. Gramblička 3.9.2018 11:31

otázkou je, zda pan Pruner nereagoval onou hláškou spíš na ty, které jste vytočil, než na vás. Je ale pravda, že z jeho příspěvku to není poznat.

F. Houžňák 3.9.2018 12:30

No, já myslím, že ne, ale pokud máte pravdu vy, panu Prunerovi se tímto omlouvám. Je pravdou, že jinde psává poměrně rozumně.

J. Balcr 3.9.2018 1:19

Jenom krátce, za ty štrapáce a ceny ten Jadran ani nestojí....

L. Papazian Ing. 3.9.2018 1:06

Občané NDR, resp. DDR do Jugoslávie jezdit nesměli, takže nudismus v NDR a na Jadranu v Jugoslávii nemá přímou souvislost. Nicméně v Německu je na Baltu nudismus velmi oblíbený i dnes, nejen u důchodců.

P. Pruner 3.9.2018 9:43

Někteří lidé nudismus nechápou a řeší zda je někdo starý, tlustý apod. a zda by tam měl chodit, aby on = "jeho veličenstvo" při čuměné neutrpělo estetickou újmu. Na nudistické pláži o erotiku nejde, jen o to, aby se tam lidé cítili příjemně.

Š. Apolen 3.9.2018 0:26

Když to nezakazují, tak to brzy ztratí atraktivitu. No, ne že by se i v jednodílných plavkách dalo něco schovat. U těch otylých, v plavkách, nebo bez nich, není tak velký rozdíl. Příroda se projeví všude.

V. Václav 2.9.2018 23:17

soumrak nudismu možná na jadranu, nevím, nikdy jsem tam nebyl. Jezdím na nudi dovolené do francie a itálie a tam vůbec není generační problém, rodiny s dětmi, stejně jako na textiláckých plážích, přijde mi, že věkově to je tam stejné na nudi i na textilu.

M. Prokop 2.9.2018 22:50

Kdysi dávno v DDRonu jsem viděl jeden konec pláže u jezera textilácký, postupem k druhému konci přibývalo pozvolna nahatých promíšených s textiláky, druhý konec byl úplně nahatý.

Mně je dost jedno, zda jsou kolem mne textiláci, když jim nevadím já. Tolerance se tomu říká.

A přibývá ženských "nahoře bez", i na území textiláků.

J. Křivan 2.9.2018 21:21

Nejsem vyznáním nudista, ale koupání a slunění bez plavek má své neocenitelné výhody. Odpadají nepříjemné mokré plavky, případně stálé převlékání, několikrát jsem tak docela řádně nastydl. Jak jinak si také provětrat párkrát za rok celé tělo. Není ojedinělé, když rodiče jsou nudisté a dětičky se paří vedle nich v plavkách. No estetika jde dost často stranou. Čistě nudistické pláže jsou skutečně na ústupu. Jde o generační problém.

F. Houžňák 2.9.2018 21:14

Mladší se na to visící a svraštělé maso nechtějí koukat.

J. Křivan 2.9.2018 21:32

Pane Houžňáku, možná máte pravdu, ale to nemá s nudismem nic společného. To je rasismus naruby. Z druhé strany, když vidím na ulici ty mladé a stále mladší tukem obrostlé děti kterým se tělo třese jako sulc, tak to také není pohled zrovna uspokojující.

F. Houžňák 2.9.2018 21:38

No, není to pohled uspokojující, ale zase se člověk může koukat jinam, což je na nudistické pláži problém, ale tam děti nechodívají, a po ulici, aspoň teda u nás, chodívají děti oblečené a šaty ledascos zakryjí. U vás pobíhají děti nahaté? Kde to bydlíte? Ale zase tolik jich není, u nás na univerzitě odhaduju tak 3 procenta, zbytek vypadá docela dobře. Ale to jsou od 19 výš. A proč rasismus, a ještě naruby? Nešibe vám už z těch debat o rasismu? Vy se rád díváte na visící pojivovou tkáň? Já teda ne.

J. Křivan 2.9.2018 22:06

Tak jste se pochlubil svým univerzitním původem, použitými výrazy bych vás spíš tipoval na řezníka. Pokud se ve zdraví dožijete let požehnaných, tak vás ta povislá pokožka čeká také. To se asi nebudete radši koukat ani do zrcadla.

PS. Tučné kýty žádná minisukně neskryje ani na václavském Václaváku.

F. Houžňák 2.9.2018 22:09

Já mám původ dělnický, o to nic. Jak jste to myslel s tím rasismem, a ještě k tomu naruby? Skutečně vám už nešibe?

J. Křivan 2.9.2018 22:20

Tak práci čest.

M. Prokop 2.9.2018 22:51

Na pražskou "nudu" chodí i mlaďasi.

F. Houžňák 3.9.2018 8:21

Soudná ženská s tučnými kýtami se nepromenuje v minisukni. Normální sukně sluší i těm tučnějším. Nevšiml jste si?

V. Václav 2.9.2018 22:42

vy tedy patříte mezi ty co mají potřebu na pláži očumovat okolí? Úchyl?

F. Houžňák 3.9.2018 8:16

Hm, vy chodíte všude, tedy i na pláži, se zavřenýma očima? A nebo na ulici, maje oči otevřené, očumujete mimojdoucí? No, nakonec lidi mají různé koníčky. Už jste si někdy s těma zavřenýma očima nabil hubu?

J. Křivan 3.9.2018 10:36

Ach vy ftipálku, rozvíjet s vámi diskuzi na vaší univerzitní úrovni a dělnickém původu je bohapustá ztráta času.

F. Houžňák 3.9.2018 12:29

No, tak proč tak činíte? Jste jako hostitelka v té židovské anekdotě, co končí "but who counts?".

R. Langer 3.9.2018 7:07

Možná že to nevíte, ale na nuda pláž nechodíte očumovat ostatní.


Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...