Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jak si užít dovolenou bez rizika nákazy? Na Fidži nabízí izolaci snů v luxusním resortu

Luxusní resort na Fidži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Luxusní resort na Fidži. | foto: TripAdvisor

Londýn/Praha  Fidži láká na možnost, jak si užít dovolenou, aniž by lidé riskovali nákazu novým typem koronaviru. Luxusní resort Laucala Private Island nabízí prožití luxusní izolace v „bezcovidové bublině.“ Hosté musí předložit tři negativní testy na covid a zaplatit 490 tisíc amerických dolarů, více než 11 milionů korun.

Tichomořský ostrovní stát Fidži je uzavřen komerčním letům minimálně do března příštího roku. Tamní letovisko ovšem nabízí řešení pro ty, kterým chybí dovolená a chtějí se „izolovat v luxusu.“ Mohou se totiž zaregistrovat do takzvané cestovní bubliny. Laucala Private Island nyní spolupracuje s leteckou společností Fiji Airways na speciálním itineráři.

Jak píše server CNN, až 20 hostů může letět soukromým pronajatým letadlem společnosti Fiji Airways z Los Angeles do Nadi, hlavního letiště Fidži. Odtud budou přesunuti do resortu, kde budou mít ostrovní letovisko zcela pro sebe. 

Resort Laucala se nachází na odlehlém místě, tamní ministerstvo zdravotnictví takzvanou cestovní bublinu povolilo. Hosté, kteří se pro pobyt v luxusním resortu rozhodnou, nebudou muset absolvovat dvoutýdenní izolaci.

Laucala Private Island na Fidži.
Za izolaci v luxusním resortu lidé zaplatí 490 tisíc dolarů (přes 11 milionů...

Cestující budou potřebovat tři negativní testy na covid-19, kdy první musí absolvovat dva týdny před připravovanou cestou, druhý 72 hodin před nástupem do letadla. Tento test je zaslán cestovnímu úřadu, aby mohl následně potvrdit cestovní povolení. A poslední test bude absolvován po příjezdu na Fidži. Ti, kteří se pro takový výlet rozhodnou, mohou kromě soukromé dopravy a hotelu využít i privátní apartmá na mezinárodním letišti v Los Angeles.

Rovněž má být k dispozici salonek, který využívali celebrity a členové královské rodiny před odlety z mezinárodního letiště. To samé platí také na druhé straně, tedy na letišti ve Fidži ve městě Nadi. A kolik to všechno stojí? Náklady činí 490 tisíc amerických dolarů (přes 11 milionů korun). Ty pokrývají cestu letadlem, minimálně týdenní pobyt, aktivity na ostrově, občerstvení a letištní transfer pro dvacet osob.

Fidžijský předseda vlády Frank Bainimarama se netají apelovat na velmi bohaté klienty. Do země se mohou dostat i vlastníci luxusních jachet, u kterých je požadováno, aby před vstupem na pevninu absolvovali dvoutýdenní izolaci na palubě.

Odvětví cestovního ruchu tvoří za normálních okolností na Fidži 40 % hrubého domácího produktu (HDP). Vyrovnat ztrátu příjmů během pandemie se tam pokusili už jednou, ale neúspěšně. Potenciální cestování v uzavřené skupině s názvem „Bubble Bula“ (Bula znamená ve fidžijštině „ahoj“ nebo „vítejte“ pozn. red.) mělo zajišťovat cestu bez povinné 14denní karantény mezi Fidži, Novým Zélandem a Austrálií. Dosud se ale nepodařilo zrealizovat.

,

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!