30. května 2017 12:20 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

'Jako novomanželé'. Noví nejlepší přátelé Trudeau s Macronem jsou hitem internetu

Kanadský premiér Justin Trudeau a francouzský prezident Emmanuel Macron se na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kanadský premiér Justin Trudeau a francouzský prezident Emmanuel Macron se na... | foto: Reuters

TAORMINA/PRAHA Na pozadí schůzky sedmi nejmocnějších zemí světa se zrodilo nové nejlepší přátelství. Názorově si totiž velmi dobře sedli kanadský premiér Justin Trudeau a nový francouzský prezident Emmanuel Macron. A hned si toho všimli i uživatelé na sociálních sítích.

Oba státníci se na summitu v sicilském městečku Taormina viděli poprvé v životě. V pátek si Kanaďan pochvaloval na twitterovém účtu osobní jednání o „pracovním trhu, bezpečnosti i klimatu“.

26.května 2017 v 15:55, příspěvek archivován: 30.května 2017 v 11:23

Sitting down with @EmmanuelMacron for the first time, talking jobs, security & climate – looking forward to more conversations, my friend. https://t.co/8ih8iEZ4aw

Ještě ten večer se dvojice politiků vydala na procházku s krásnou středomořskou scenérií za zády. Francouzská hlava státu sdílela video se slovy: „Francouzsko-kanadské přátelství má novou tvář. Justine Trudeau, musíme se vypořádat s výzvami naší generace.“

Nově rostoucí „bromance“ (anglický hovorový výraz pro idylické přátelství dvou mužů – pozn. red.) se rychle chytili uživatelé sociálních sítí. Začali hledat podobnosti obou státníků s tím, že jsou oba mladí a pohlední politici s pokrokovými názory. Macron například sestavil svou vládu rovnocenným poměrem z žen i mužů, jak před dvěma lety učinil i jeho nový kanadský přítel.

Předseda kanadské vlády Justin Trudeau se svým synem v kanceláři.
Předseda kanadské vlády Justin Trudeau se svým synem.

„Justin Trudeau s Emmanuelem Macronem očividně letěli na Sicílii kvůli svému novomanželskému focení,“ stojí v jednom ze satirických tweetů.

26.května 2017 v 12:42, příspěvek archivován: 30.května 2017 v 11:24

Apparently Justin Trudeau and Emmanuel Macron flew to Sicily for their wedding photoshoot. https://t.co/7trjOsXlfi

„Najděte si muže, který se na vás bude dívat tak, jako se na sebe dívají Macron s Trudeauem,“ vzkázala ženám pracovnice CNN Tara Mulhollandová.

26.května 2017 v 11:43, příspěvek archivován: 30.května 2017 v 11:24

Get a man who looks at you like Macron & Trudeau look at each other. (You'd probably also settle for a man who looks like Macron or Trudeau) https://t.co/omDa1pjf8A

To samé se nedá říct o novém obyvateli Bílého domu Donaldu Trumpovi, se kterým Macron obstál při souboji v podání ruky. „Náš stisk ruky nebyl nevinný. Šlo o okamžik pravdy,“ uvedl Macron, který se nenechal zahanbit a opětoval Trumpovi jeho pověstný dlouhý a tvrdý stisk na schůzce v Bruselu.

A zatímco se budovalo jeho přátelství s rovněž francouzsky mluvícím Trudeauem, americký prezident se místo společné procházky nechal odvézt do cíle golfovým vozíkem, všiml si americký list The Washington Post.

fasJakub Fajnor

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz