Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Japonská televize zveřejnila záznam vraždy Kim Čong-nama

Svět

  11:37
KUALA LUMPUR - Japonská televize Fuji TV zveřejnila video, na kterém bezpečnostní kamery na letišti zachytily vraždu Kim Čong-nama, bratra vůdce KLDR. Útočnice stříká Kimovi do obličeje neznámou látku. Další videa pak zobrazují Kimův kolaps a převoz do nemocnice.

Kim Čong-nam foto: AP Photos/Shizuo Kambayashi

Na záznamu z letiště v Kuala Lumpuru je vidět žena, která nejprve klidným krokem ke Kimovi přichází. Následně mu položí ruce na oči, jako by chtěla překvapit známého. Poté svižným krokem odchází pryč. Kim pak s rukama v obličeji vyhledává pomoc letištního personálu. Poté už je jen převezen do nemocnice, kde následně umírá. Událost, která se stala minulý týden, je podle Jižní Korei dílem severokorejských agentů.

Malajská policie v sobotu oznámila, že v souvislosti s vraždou bratra vůdce KLDR zatkla severokorejského muže. Severokorejec je čtvrtým podezřelým, který byl při vyšetřování smrti Kim Čong-nama zadržen. Úřady také zahájily druhou pitvu těla oběti. Informovala o tom agentura Reuters.

Zatčený Severokorejec byl identifikován jako Ri Čong-čchol narozený v roce 1970. Byl zadržen v pátek večer v malajském státě Selangor, sdělila policie v prohlášení. Již dříve byly v souvislosti s pondělní vraždou bratra severokorejského diktátora Kim Čong-una zatčeny dvě ženy, s vietnamským a indonéským pasem, a přítel jedné z nich.

Kim-Jong-Nam
Kim-Jong-Nam

Malajské úřady rovněž oznámily, že od pátečního večera provádějí druhou pitvu těla Kim Čong-nama. První pitva totiž podle nich nepřinesla jasné výsledky. Rozhodnutí uskutečnit další pitvu očividně rozhořčilo Severní Koreu, která odmítla přijmout výsledky jakékoli pitvy a vyzvala Malajsii k okamžitému vydání těla.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat