Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Japonsku zadrželi kvůli „suši terorismu“ dva muže, kontaminovali zázvor

Talíře se suši na pásu v restauraci v Tokiu. (3. února 2023) foto: Profimedia.cz

V Japonsku zadrželi dva muže, kteří poškodili populární řetězec rychlého občerstvení. Na videu, které zveřejnili, jeden z nich jedl zázvor vlastními hůlkami přímo z mísy určené pro ostatní zákazníky restaurace. Firma musela v reakci zničit veškerý nakládaný zázvor a vydezinfikovat všechny mísy, ve kterých se nacházel. Podobných případů takzvaného „suši terorismu“ v zemi přibývá.
  19:14

Jak popsala policie, pětatřicetiletý Rjú Šimazu si svými hůlkami nabral zázvor ze společné mísy a jeho o rok mladší kamarád Tošihide Oka ho přitom natáčel na video. Následně video uveřejnili na sociálních sítích a bylo mnohokrát sdíleno. Šimazu uvedl, že chtěl „udělat něco, co lidi rozesměje“.

„Řekl jsem Šimazuovi, aby udělal něco legračního. Chtěl jsem to ukázat všem, protože mi to přišlo směšné,“ popsal Oka. Šimazu byl zadržen již 9. března a obviněn z poškození majetku a narušení podnikání, Oku zadrželi v pondělí.

Firma Jošinoja provozuje jeden z nejznámějších řetězců rychlého občerstvení s pokrmy z hovězího masa. Stoly jsou tam obvykle pro každého hosta předem připraveny.

Kvůli zajištění potřebných hygienických standardů se nakládaný zázvor podává pro každého strávníka zvláštními hůlkami, tedy nemůže si ho nabírat sám těmi vlastními.

Zadržení obou mužů přichází v době, kdy i další z hlavním řetězců, včetně sushi restaurací, bojují s podobnými praktikami, kdy jsou na internetu zveřejňována nejrůznější videa s nehygienickými praktikami z jejich podniků.

Například již na začátku roku byl v jedné ze sushi restaurací nafilmován muž, který olizuje lahvičku se sójovou omáčkou určenou pro všechny zákazníky. Muž byl tehdy rovněž zadržen.

Autoři: ,

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...