15. prosince 2017 8:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Japonsko uvalilo další sankce na KLDR, zmrazí aktiva 19 severokorejských subjektů

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

Tokio/Pchjongjang Japonsko uvalilo další sankce na Severní Koreu kvůli jejímu raketovému a jadernému programu. Tokio zmrazí aktiva 19 severokorejských subjektů, informoval v pátek mluvčí japonské vlády Jošihide Suga. Na černé listině se ocitnou banky, obchodníci s uhlím a nerostnými surovinami a dopravní společnosti.

Rozšíření sankcí Tokio oznámilo před páteční schůzkou Rady bezpečnosti OSN, která se jadernými a raketovými programy KLDR bude zabývat.

„Severní Korea odpálila mezikontinentální balistickou raketu, která dopadla v naší výhradní ekonomické zóně, a neustále zveřejňuje provokativní komentáře,“ řekl v pátek novinářům Suga.

Raketa Hwasong-15, kterou KLDR testovala na konci listopadu, dopadla zhruba 250 kilometrů západně od severní části japonského ostrova Honšú. Suga také připomněl, že raketa, kterou Pchjongjang odpálil v září, přeletěla přes japonské území.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz