Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příčina úmrtí neznámá. V jihoafrickém klubu zemřelo 22 lidí, těla ležela na podlaze i na stolech

Svět

  19:27
V jihoafrickém městě East London v neděli ráno našli v nočním klubu 22 těl mladých lidí, kteří se tam o den dříve přišli bavit. Jejich těla ležela na podlaze i na stole. Podle agentury AFP zřejmě tragédii nezpůsobila hromadná panika a ušlapání, protože oběti neměly viditelná zranění.

Úřady jejich smrt vyšetřují a nařídily pitvy, o příčině úmrtí lidí ve věku od 18 do 20 let ale zatím nic bližšího nevědí.

Záchranáři dorazili do podniku Enyobeni Tavern na okraji asi třistatisícového města East London v časných ranních hodinách. Mrtvé tam našli ležet na podlaze i na stolech. Podle místního činitele vyšetřovatelé mimo jiné odebrali vzorky, aby zjistili, zda úmrtí nezpůsobila otrava. Patologové budou u obětí provádět toxikologické testy.

Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa vyjádřil soustrast pozůstalým a podotkl, že jej znepokojilo, v jakých podmínkách se mladí lidé, často i nezletilí, scházeli. Šéf provincie Oscar Mabuyane odsoudil „neomezenou konzumaci alkoholu“.

„Okamžitě se pustíme do pitev, abychom znali příčinu smrti,“ řekl agentuře Reuters forenzní pracovník.

„Je to výzvou pro celou komunitu, aby nenechala naše děti takto umírat,“ řekl šéf místní policie Bheki Cele živě v televizi.

Sedmnáctiletá dívka Lolly uvedla, že byl podnik oblíbeným místem pro teenagery. Místní komunita nicméně trvá na tom, aby byl podnik co nejdříve zavřený. „Všichni to tu chtějí zavřít, protože obsluha prodávala alkohol nezletilým. Všichni jsou naštvaní i smutní zároveň,“ dodala.

„To, co se stalo, lze přirovnat k masakru,“ uvedl starosta města Xola Pakati v prohlášení.

„Stále si nejsem jistý, co se skutečně stalo. Když mi ráno zavolali, bylo mi řečeno, že je místo plné lidí a že se někteří z nich snaží násilím dostat do hospody,“ popsal majitel podniku Siyakhangela Ndevu.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat