Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Je mi to fakt jedno‘. Melania pobouřila vzkazem na bundě na cestě za dětmi migrantů

Svět

  10:27
Washington - První dáma Spojených států Melania Trumpová vyvolala kritiku volbou oblečení, v němž ve čtvrtek odcestovala na návštěvu texaského centra, kde jsou internovány děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů. Na zádech její khaki bundy byl vidět bílý nápis: „Je mi to úplně jedno, a vám?“ Podle mluvčí manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa nebyl ve volbě oblečení první dámy žádný skrytý význam.

Americká první dáma Melania Trump nastupuje do auta v bundě s nápisem „Je mi to úplně jedno, vám ne?“. foto: ČTK

Bývalá modelka Trumpová měla podle fotografií parku s kapucí za 39 dolarů z oděvního řetězce Zara na sobě, když na letecké základně Andrews nastupovala do letadla mířícího do pohraničního detenčního centra v McAllenu ve státě Texas. Ve stejné bundě byla Trumpová viděna i při návratu do Washingtonu ve středu večer.

Nápis „I really don’t care, do u?“ způsobil rozruch na sociálních sítích. Prezident Trump později na twitteru napsal, že nápis „odkazuje na média, která šíří falešné zprávy“.

21.června 2018 v 23:51, příspěvek archivován: 22.června 2018 v 10:17

“I REALLY DON’T CARE, DO U?” written on the back of Melania’s jacket, refers to the Fake News Media. Melania has learned how dishonest they are, and she truly no longer cares!

„Nebyl v tom žádný skrytý význam. Doufám, že po dnešní návštěvě (Trumpové) v Texasu se média nezaměří na její šatník,“ uvedla mluvčí první dámy Stephanie Grishamová.

Děti už imigrantům v USA odebírány nebudou, Trump novým dekretem zrušil kritizované nařízení

Trumpová navštívila detenční centrum pro děti v Texasu den poté, co její manžel pod tlakem domácí i zahraničí kritiky podepsal dekret, kterým ukončil spornou praxi rozdělování rodin migrantů, kteří do USA přicházejí nelegálně.

Trump nařídil úřadům, aby začaly vracet děti odebrané migrantům bez dokladů. Na dospělé migranty je po jejich zadržení uvalena vazba, jejich děti pak úřady až dosud nuceně umísťovaly do internátní péče. Takto bylo od května odděleno od rodičů na 2300 dětí.

Měli bychom se řídit srdcem. Melania kritizuje Trumpovu vládu za odebírání dětí migrantům

Melania se do migrační krize vložila před několika dny, kdy prohlásila, že násilné rozdělování rodin vidí velmi nerada. Agentura Reuters poznamenala, že názor první dámy přispěl k Trumpovu rozhodnutí s kritizovanou praxí skončit.

22.června 2018 v 04:20, příspěvek archivován: 22.června 2018 v 10:19

The reason we’re focusing on Melania’s jacket is because no one can imagine a scenario where you’re visiting a baby prison and choose an outfit that literally says “I don’t care.” I have no idea what her intention was, but to pretend it’s meaningless is absurd and insulting.

V McAllenu se Trumpová sešla se zaměstnanci střediska, kde pobývá více než 50 dětí ve věku od 12 do 17 let. Šest z nich bylo odděleno od rodičů při překračování hranice, sdělily úřady novinářům. Trumpová si rovněž prohlédla školní třídu v centru a hovořila s asi 20 žáky. Během návštěvy centra na sobě parku s nápisem neměla, napsala agentura Reuters.

Autor:

Mohlo by vás zajímat