9. prosince 2017 16:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Superprezident a supervůdce.‘ Výstava zobrazuje Putina jako superhrdinu

Expozice vzdává hold ruskému vůdci, který právě počtvrté kandiduje na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Expozice vzdává hold ruskému vůdci, který právě počtvrté kandiduje na... | foto: ČTK

MOSKVA Jako hokejistu, milovníka zvířat, gladiátora, Supermana i jako Dědu Mráze zobrazuje ruského prezidenta Vladimira Putina výstava, otevřená v Moskvě pod názvem SuperPutin. Expozice vzdává hold ruskému vůdci, který právě počtvrté kandiduje na prezidenta.

V bývalé tovární hale v centru ruského hlavního města mohou návštěvníci obdivovat Vladimira Putina, jak se mazlí se štěnětem, mává ruskou vlajkou při jízdě na medvědu anebo odpaluje rakety v ruských barvách.

„Každý umělec zobrazuje Vladimira Putina z pozitivního hlediska. Každý ho má...
„Každý obraz zdůrazňuje prezidentovu kvalitu a hodnotu,“ řekla agentuře AFP...

„Každý obraz zdůrazňuje prezidentovu kvalitu a hodnotu,“ řekla agentuře AFP jedna z organizátorek, dvaadvacetiletá studentka a modelka Julija Djuževová. „Každý umělec zobrazuje Vladimira Putina z pozitivního hlediska. Každý ho má rád, váží si ho a podporuje,“ uvedla a ujistila, že to platí i o těch nejzvláštnějších z děl třicítky mladých ruských malířů a sochařů, vystavených v galerii UMAM do poloviny ledna.

Několik děl zobrazuje Putina v masce či převleku superhrdiny. „Je to hlavně superprezident a supervůdce,“ říká Julija a vypočítává prezidentovy klady: „Je upřímný, má rád sport, je milovník hudby i ochránce zvířat“.

Chybí mu superžena, říká organizátorka

Vladimir Putin je podle dívky „věrný“ a „chová se s úctou ke všem“, a tak má jen „spojence a přátele“. Má vůbec nějakou chybičku? Nemá „superženu“, odpovídá s úsměvem.

Ruský prezident, rozvedený od roku 2013, je ohledně svého soukromí velmi diskrétní.

Otevření výstavy, která má po Moskvě odcestovat do Berlína a Londýna, se časově shodlo s Putinovým oznámením, že bude ve volbách v březnu 2018 kandidovat na své čtvrté období v čele státu, tentokráte až do roku 2024. Tím by se Putin stal nejdéle působícím ruským vůdcem hned po Josifu Stalinovi.

Vstup na výstavu je zdarma.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK S AJ – CNC STROJE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz