14. září 2018 7:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jeden mrtvý a deset zraněných je bilance série výbuchů plynu u Bostonu

Jeden z hořících domů na předměstí Bostonu po sérii výbuchů plynu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z hořících domů na předměstí Bostonu po sérii výbuchů plynu. | foto: Reuters

Boston Série několika desítek výbuchů ve čtvrtek způsobila rozsáhlé požáry na severním předměstí Bostonu, podle policie zřejmě explodovalo plynové potrubí. Oznámila to místní média. Nejméně jeden člověk zemřel a dalších deset lidí bylo zraněno. Na čtyři desítky domů zachvátily požáry.

První explozi podle policie způsobil přetlak v plynovém potrubí, po ní následovalo až čtyřicet dalších výbuchů. Plameny zachvátily několik desítek domů v obcích Lawrence, Andover a North Andover, které leží severně od Bostonu.

Plynové vedení spravuje společnost Columbia Gas, která ve státě Massachusetts v současné době modernizuje síť. O bezprostřední příčině neštěstí ale policie zatím informace nemá. Nic prý nenasvědčuje záměrnému zavinění.

V oblasti, kde žijí desítky tisíc lidí, záchranáři vypnuli plyn a elektřinu, aby zabránili dalším škodám. Vyděšení lidé prchali ze svých obydlí, ve městě Lawrence byla nařízena evakuace. Policisté nevylučují, že další exploze budou následovat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz