14. září 2018 7:26 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jeden mrtvý a deset zraněných je bilance série výbuchů plynu u Bostonu

Jeden z hořících domů na předměstí Bostonu po sérii výbuchů plynu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z hořících domů na předměstí Bostonu po sérii výbuchů plynu. | foto: Reuters

Boston Série několika desítek výbuchů ve čtvrtek způsobila rozsáhlé požáry na severním předměstí Bostonu, podle policie zřejmě explodovalo plynové potrubí. Oznámila to místní média. Nejméně jeden člověk zemřel a dalších deset lidí bylo zraněno. Na čtyři desítky domů zachvátily požáry.

První explozi podle policie způsobil přetlak v plynovém potrubí, po ní následovalo až čtyřicet dalších výbuchů. Plameny zachvátily několik desítek domů v obcích Lawrence, Andover a North Andover, které leží severně od Bostonu.

Plynové vedení spravuje společnost Columbia Gas, která ve státě Massachusetts v současné době modernizuje síť. O bezprostřední příčině neštěstí ale policie zatím informace nemá. Nic prý nenasvědčuje záměrnému zavinění.

V oblasti, kde žijí desítky tisíc lidí, záchranáři vypnuli plyn a elektřinu, aby zabránili dalším škodám. Vyděšení lidé prchali ze svých obydlí, ve městě Lawrence byla nařízena evakuace. Policisté nevylučují, že další exploze budou následovat.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz