Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Jedlici hotdogů oslavili Den nezávislosti USA velkolepou konzumací, ten nejúspěšnější jich snědl 76

Jedlici hotdogů oslavili Den nezávislosti USA velkolepou konzumací. foto: Reuters

New York - Američan Joey “Jaws” Chestnut z Indiany překonal vlastní rekord, když za deset minut snědl 76 hotdogů. Soutěž se pořádá každoročně v New Yorku při oslavách Dne nezávislosti. Loni Chestnut na posezení pozřel „pouhých“ 75 párků v rohlíku. Letošní vítězství je už jeho čtrnácté. V ženské kategorii si vedla nejlépe Michelle Lescová z Arizony, které se za deset minut podařilo spořádat 30 celých hotdogů a tři čtvrtiny.
  20:40

VIDEO: Jedlík v USA stanovil světový rekord v pojídání hotdogů, snědl jich 75. Hranici posunula i žena

I když to nebylo příjemné, dělalo mi dobře, když mi lidi fandili a povzbuzovali mě,“ řekl Chestnut po závodě.

Lescová o svém vítězství prohlásila, že je „to úžasný pocit“. Měla trochu snadnější podmínky, neboť přebornice z minula Miki Sudová letošní ročník vynechala. Za několik týdnů porodí dítě, které má s dalším účastníkem závodů v pojídání Nickem Wehrym. Ten se sice snažil „projíst se“ k titulu, ale Chestnut byl lepší.

Jedlici hotdogů oslavili Den nezávislosti USA velkolepou konzumací.
Jedlici hotdogů oslavili Den nezávislosti USA velkolepou konzumací.

Soutěž v pojídání hotdogů se obvykle koná před podnikem rychlého občerstvení Nathan’s v brooklynském Coney Islandu. Letos ale zasáhla protikoronavirová opatření, a tak byla akce přesunuta k nedalekému baseballovému stadionu pro 5000 diváků. Loni se pojídaly hotdogy úplně bez publika a Chestnut tehdy řekl, že to bez fanoušků není ono.

Den nezávislosti se slaví v celých Spojených státech. Večer místního času (v noci na pondělí SELČ) uspořádá recepci v zahradách Bílého domu prezident Joe Biden a ve Washingtonu se bude konat obří ohňostroj. Večerní show s ohňostrojem chystá také New York, význačné budovy budou po celé zemi až po Niagarské vodopády osvíceny červeně, modře a bíle.

Autor: