4. února 2018 15:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jedna oběť a zrušené lety. Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr

Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr, hlášena je jedna oběť. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr, hlášena je jedna oběť. | foto: Reuters

MOSKVA Ruskou metropoli a Moskevskou oblast sužuje husté sněžení a silný vítr, které si už vyžádaly nejméně jeden lidský život a několik zraněných. Značné problémy působí Moskvě nepříznivé počasí především v dopravě, včetně letecké - tři letiště hlavního města podle agentury TASS hlásí desítky zpožděných a řadu zrušených letů.

„Bohužel v sobotu se živel neobešel bez obětí. Jeden člověk zemřel při pádu stromu a stržení drátů elektrického vedení,“ napsal dnes na sociální síti Vkontaktě moskevský starosta Sergej Sobjanin. Informoval také o nejméně pěti zraněných.

Sobjanin během dne rovněž upozornil, že v metropoli bylo vyvráceno minimálně dva tisíce stromů, a vyzval Moskvany, aby se měli na pozoru, protože situace se má ještě zhoršit. Podle meteorologů bude nadále sněžit a ani vítr se neutiší.

Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr, hlášena je jedna oběť.

Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr, hlášena je jedna oběť.

Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám bylo podle portálu Jandeks (yandex) na moskevských letištích během dne zpožděno téměř 60 letů a řada dalších byla zrušena.

Webové stránky pražského Letiště Václava Havla informují o zdržení některých dnešních pravidelných spojů Praha-Moskva či Moskva-Praha.

Centrální regionální středisko ruského ministerstva pro mimořádné události oznámilo, že vánice s vydatným sněhovým přídělem těžce dolehly na 13 regionů v rozsáhlém okolí Moskvy, včetně samotného hlavního města. Šest regionů má problémy s dodávkami elektrického proudu.

Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr, hlášena je jedna oběť.

Moskvu sužuje husté sněžení a silný vítr, hlášena je jedna oběť.

Podle střediska byla zintenzivněna kontrola na všech komunikacích postižené evropské části Ruska. Úřady na nich zřídily přes 1700 stálých a 33 mobilních stanovišť, kde se lidé mohou ohřát a najíst.

Na čištění vozovek pracuje více než 69.000 lidí a nasazeno je přes 27.000 kusů techniky k odklízení sněhu, sdělilo rovněž podle agentury TASS regionální středisko ministerstva pro mimořádné situace.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!