14. července 2017 17:59 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jednání ruského parlamentu přerušil déšť. Kvůli díře ve střeše zatékalo

Ruský parlament | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský parlament | foto: wikipedia.org

MOSKVA Dolní komora ruského parlamentu musela v pátek přerušit jednání, protože do jednacího sálu stropem teklo. Místopředseda Státní dumy Alexandr Žukov, který rozpravu řídil, vyzval poslance, aby sál opustili. „Pracujeme ve složitých klimatických podmínkách, střecha nevydržela déšť,“ řekl Žukov.

Podle agentury Interfax voda ze stropu protékala do prostoru, kde zasedají poslanci hlavní vládní strany Jednotné Rusko. Na problém od řečnického pultu upozornila jako první poslankyně Irina Jarová, kterou překvapila nesoustředěnost zastupitelů. „Nechápu, proč všichni hledí na strop. Cožpak protéká?“ obrátila se na předsedajícího.

Žukov situaci rychle vyhodnotil a vyzval poslance, aby odešli. Na pokyn šéfa sněmovny

Vjačeslava Volodina se sice vrátili, ale voda tekla dál a schůze nakonec předčasně skončila.

Poslanec Michail Děgťarjov prohlásil, že budova musí být okamžitě odpojena od dodávky proudu a všichni poslanci i personál ji musejí bezodkladně opustit. Děravou střechu prý opraví pokrývači kremelské správy budov.

V ruské metropoli se v pátek odpoledne strhl mimořádně prudký liják. Policie vyzvala automobilisty, aby dávali přednost veřejné dopravě, protože některé ulice jsou neprůjezdné a vznikají zácpy. Doprava se zastavila na několika frekventovaných výpadovkách, auta se podle moskevských médií „utápěla“ až po nárazníky. Metro posílilo linky, aby ulehčilo pozemní dopravě.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz