23. března 2009 10:18, aktualizováno  13:08 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jemence popraví za to, že napsal Olmertovi

Olmert prý Jemenci odpověděl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Olmert prý Jemenci odpověděl | foto: ČTK

SANÁ Jemenec, který byl obviněn, že prostřednictvím internetu komunikoval s izraelským premiérem Ehudem Olmertem s cílem poškodit Jemen, byl odsouzen k smrti a dva jeho komplicové k několika letům vězení. Izrael označil obvinění za "naprosto smyšlená".

Všechny tři mladé muže ve věku od 23 do 26 let odsoudil zvláštní soud pro případy terorismu za kontakt s nepřátelskou zemí. Hlavní obviněný, jenž byl odsouzen k smrti, podle obžaloby zaslal izraelskému premiérovi elektronický vzkaz, v němž údajně napsal: "Jsme organizace islámského džihádu a vy jste žid. Jste však čestný a my jsme připraveni učinit cokoli." Obdržel pak odpověď od šéfa židovského státu, v níž údajně stálo: "Jsme připraveni vás podpořit." Další dva obžalovaní byli potrestáni odnětím svobody na dobu tří a pěti let.

"Tato obvinění jsou naprosto smyšlená. Nemáme žádné informace o kontaktu s těmito osobami," uvedl mluvčí izraelského prezidenta Mark Regev. "Denně dostáváme mnoho elektronické pošty z arabského a muslimského světa a jsme rádi, že pisatelé s Izraelem komunikují," dodal.

V Jemenu, kde se jak veřejnost, tak úřady k Izraeli stavějí velmi nepřátelsky a naopak jsou nakloněny Palestincům, je otázka kontaktů s Izraelem vysoce citlivá.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.