Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jeptiška tančila v nočních klubech

Svět

  12:29
ŘÍM - Anna Nobiliová není jen obyčejná jeptiška. Nyní 38letá žena se v minulosti několik let živila jako tanečnice v italských nočních klubech. Teď svého talentu využívá zcela jiným způsobem - každé úterý předvádí jiný druh tance, kterému sama říká "Svatý tanec", v jedné z římských bazilik před obecenstvem složeným obvykle z těch nejvyšších duchovních.

Anna Nobiliová. foto: ilcentro.gelocal.it

Jak uvedla v rozhovoru pro BBC, přeměna tanečnice v jeptišku nastala velmi pozvolna. "K víře mě přivedla má matka," přiznává. "Nejdříve jsem o tom nic nechtěla vědět, ale pak se mi ukázal Ježíš a já jsem se do něj zamilovala," dodává.

Před pár lety se tedy rozhodla vyměnit svůj starý život za církev. Na tancování ale nezapomněla a věnuje se mu pořád. Nyní s ostatními sestrami ze svého řádu, které tvoří skupinu Jesus Dancers (Ježišovy tanečnice) objíždí nemocnice a vězení, aby tam mohla předvést ve speciálním představení své taneční schopnosti.

Jak sama říká, církev ji bere takovou jaká je a fandí ji, pokud jde o její současnou činnost. "Chápou, že naše srdce patří Ježíši, to znamená, že i naše pohyby naznačují, že je naživu," říká Nobiliová. Jak dodává, duchovní jsou jejím specifickým vyjádřením lásky k Bohu - tancem - nadšeni.

Během představení také nezapomíná zejména mladým lidem odvyprávět svůj životní příběh, který vždycky všechny zúčastněné zajímá. Jak ale Anna Nobiliová říká, její dnešní tanec se s tím v klubech nedá vůbec srovnat, je totiž úplně jiný. "Mé tělo se změnilo, takže se změnil i způsob mého tance," říká.

Témata: tanec, BBC

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat