15. dubna 2014 12:55 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zůstane ve vazbě, smetl soud v JAR Krejčířovu žádost o propuštění

Radovan Krejčíř u soudu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř u soudu | foto: Reuters

JOHANNESBURG Jihoafrický soud v úterý znovu zamítl žádost českého podnikatele Radovana Krejčíře o propuštění z vazby. Informoval o tom jihoafrický server news24.com. Čech, který je ve vazbě od loňského listopadu, neuspěl již se čtvrtou žádostí. Je obviněn z pokusu o vraždu a únos.

Naposledy soud rozhodoval o možném propuštění Krejčíře z vazby na konci února. Obhajoba tehdy tvrdila, že má k dispozici nová fakta k celému případu, soudce to ale nepřesvědčilo a nechal muže ve vazbě. Podnikatel se poté odvolal k jinému soudu, ten mu ale dnes rovněž nevyhověl.

PSALI JSME:

Krejčíř byl obviněn spolu s pěti údajnými komplici Desaiem Luphondem, Samuelem Modisem Maropengem, Georgem Jeffem Nthoroanem, Janem Lefu Mofokengem a Sibonisou Miyou. První čtyři z nich byli propuštěni v prosinci na kauci, Miya je stále ve vazbě. Před soudem by se měli všichni objevit 5. května.

V Česku pravomocně odsouzený Krejčíř byl v JAR zatčen loni v listopadu. Vyšetřovatelé tvrdí, že se spolupachateli loni v červnu unesli a mučili bratra údajného Krejčířova drogového kurýra, který měl do Austrálie dopravit 25 kilogramů pervitinu v hodnotě 24 milionů randů (48 milionů Kč). Kurýr i s drogami ale zmizel a podnikatel ho prý chtěl přes jeho bratra vypátrat. Krejčíř všechna obvinění popírá.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz