8. srpna 2017 18:30, aktualizováno  18:57 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Jihozápad Číny zasáhlo zemětřesení o síle 6,5 stupně. Mrtvých je až sto, zraněných tisíce, hlavně Tibeťanů

Zemtřesení v Číně - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zemtřesení v Číně - ilustrační foto | foto: Reuters

PEKING Zemětřesení o síle 6,5 stupně v úterý zasáhlo jihozápadní část Číny. Podle agentury AFP si vyžádalo až sto obětí a tisíce raněných. Záchvěvy postihly řídce osídlenou oblast v provincii S’-čchuan, obývanou především tibetskými kočovnými pastevci.

Oficiální čínský zpravodajský server People’s Daily uvedl, že všichni mrtví byli turisté. Národnosti mrtvých však potvrzené nejsou. Podle vládních stránek se v současné době nachází v oblasti více než 38.000 turistů.

Státní televize oznámila, že v zasažené oblasti bylo znovu obnoveno elektrické vedení, na pomoc záchranným složkám byla také vyslána armáda. Provoz obnovilo i místní letiště, poblíž přírodní rezervace. Zemětřesení podle policie způsobilo mezi některými turisty paniku.

Ohnisko zemětřesení bylo zaznamenáno 200 kilometrů severozápadně od města Kuang-jüan v hloubce asi deseti kilometrů pod zemským povrchem.

Provincie je zvyklá na častá zemětřesení. V květnu 2008 si otřesy vyžádaly skoro 70 000 mrtvých, připomněla agentura Reuters.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz