17. října 2017 12:33 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ve Španělsku spadla již druhá stíhačka za poslední týden. Pilot F-18 nepřežil

F/A 18 Hornet (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy F/A 18 Hornet (ilustrační snímek) | foto: Wikimedia

MADRID U Madridu se v úterý před polednem zřítil stíhací letoun F-18 španělské armády. Při neštěstí, které se stalo krátce po startu z letecké základny, zahynul pilot. Informují o tom španělská média s odvoláním na ministerstvo obrany. Je to již druhý pád stíhacího letounu za poslední týden.

Ministerstvo na svém twitteru potvrdilo, že pilot stíhačky F-18 se nestačil katapultovat a zahynul. Neštěstí se stalo při startovacím manévru ze základny Torrejón de Ardoz, která leží na východním okraji metropole. Na záběrech ze sociálních sítích je vidět letoun v plamenech poblíž dálnice.

Jde o druhý pád stíhačky španělské armády za předchozí týden. Minulý čtvrtek se na jihu země zřítil stroj Eurofighter, který se vracel z Madridu z vojenské přehlídky, jež se konala u příležitosti státního svátku Španělska. Také pilot této stíhačky zahynul.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz