Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Nichtburger 19.1.2020 18:47

Případně nezávislé Skotsko se nemůže stát členem EU. Když nic jiného, tak Španělsko nemůže potřebovat příklad pro Katalánsko a případnou žádost Skotska budou vetovat.

K. Wimmer 14.1.2020 18:16

Kde je ta tolik oslavovana demokracie?

E. Nichtburger 19.1.2020 18:48

To je právě ta demokracie. Přečtěte si v článku, co k tomu říká Boris Johnson.

S. Vor 14.1.2020 18:05

nevím jak dnes,ale ještě před pár lety Skotsko mělo výrazně samostatný stát a správu řízení veřejných financí vlastní měnu v kurzu směnitelnosti 1: 1 a Spojené království dotovalo nebo přispívalo Skotsku nemalými částkami.Jediné dvě věci byly Skotsku odepřeny....samostatná zahraniční politika a formální nezávislost na královně a na vládě GB.Jinak si žili skvěle nebo dobře a nikdo si na nic nestěžoval.Chápu,že toto je vše ohroženo odchodem z EU.Tomu bych rozuměl,že se cítí zranitelní.

E. Nichtburger 19.1.2020 19:07

Skotsko nemá přísně vzato vlastní měnu. Tři skotské banky vydávají sice skotské bankovky, ale, že to není měna v pravém slova smyslu, zjistíte snadno, když je budete chtít použít ke směně za naši národní měnu. Směnárny je nemusí vzít a banky je snad vezmou k nezávaznému inkasu. Měnou Skotska je britská libra (GBP), jejímž emitentem je Anglická banka (Bank of England). Skotové by rádi v případě nezávislosti si tuto nechali dál tím, že by byli s Anglií, Walesem a Severním Irskem v měnové unii, což se ovšem nestane.

E. Nichtburger 19.1.2020 19:10

Případná nezávislost Skotska neznamená nezávislost na královně. Případná nezávislost Skotska by znamenala vystoupení z Unie, ale ne vyhlášení republiky.

P. Haraším 14.1.2020 16:39

do deseti let zbude z británie jen ubohá anglie s walesem...

E. Nichtburger 19.1.2020 19:10

Pochybuji silně.

R. Klazar 14.1.2020 16:05

Tak to bylo zřejmé už dávno, že žádné další referendum nebude, i kdyby se skotové bouřili, což nehrozí. Nedokážu si představit nic vážného, co by k tomu současné britské vedení nutilo a souhlasit dobrovolně, jako Cameron, na to se už všichni poučili. Skotsko prostě svou příležitost promarnilo na hodně dlouho. Věci se ubírají uplně jinam.

P. Haraším 14.1.2020 14:55

jj fašista Johnson už jede...a jeho ruský vůdce Putin se jen směje, jak jsou ti lidé, co ještě mají svobodu hloupí, že si to nechají od proruských poskoků líbit.

E. Nichtburger 19.1.2020 19:12

jj, říct o Johnsonovi to, co zde říkáte, může jen trol.


Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...