16. února 2017 6:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Jsem proti!’ Le Penová chce homosexuálům bránit ve svatbě i v adopci

Marine Le Pen, europoslankyně za Front National | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marine Le Pen, europoslankyně za Front National | foto: Reuters

PRAHA Marine Le Penová, kandidátka na francouzskou prezidentku, slibuje v programu zrušení homosexuálních sňatků. Předsedkyně nacionální strany je jedinou z kandidátů, která chce odvolat zákon Taubira o svatbě pro všechny. Navrhuje ho nahradit za „vylepšený občanský sociální pakt“.

„Vylepšení“ původního paktu, který byl v roce 2013 nahrazen zákonem umožňujícím homosexuální sňatky, se podle Marine Le Penové budou týkat primárně oblasti dědictví. Společně s tím má v plánu homosexuálům zamezit i možnost adoptovat dítě.

„Jsem proti svatbě pro všechny, jednoduše proto, že si přeji, aby spojení zůstalo jevem mezi matkou a otcem,“ řekla Le Penová v televizní debatě na France 2. Zrušení zákona by podle jejího programu nebylo retroaktivní, tedy nerušil by již uzavřené homosexuální sňatky.

09.února 2017 v 22:17, příspěvek archivován: 15.února 2017 v 16:03

VIDEO: VIDEO #MarineLePen ?Je suis contre le #MariagePourTous car je veux que la #filiation reste le fait d'1papa & d'1maman??? #LEmissionPolitique https://t.co/PliqPRq6aY

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

VIDEO #MarineLePen «Je suis contre le #MariagePourTous car je veux que la #filiation reste le fait d'1papa & d'1maman» #LEmissionPolitique https://t.co/PliqPRq6aY

Program Le Penové obsahuje mimo jiné i stažení Francie z velení ozbrojených složek NATO, odkud se Francouzi stáhli v roce 1966 a následně vrátili v roce 2009. Kandidátka v případě, že zvítězí, bude požadovat i referendum o vystoupení Francie z EU.

Marine Le Penová na konferenci evropských nacionalistů.
Marine Le Penová, šéfka Národní Fronty a kandidátka pro region...
mhMartin Hampejs

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz