Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 29 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Jsem Žid, prohlásil Zeman ve Washingtonu. Odměnil ho potlesk

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 194
  • Poslední: 3.3.2015 20:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
L. Křivan 3.3.2015 9:29

Nejsem Žid, ale se Židy jsem na jedné lodi.

Nejsem Žid, protože jsem se jako Žid nenarodil. Kdybych se jako Žid narodil, byl bych na to pyšný. Přece jenom nejinteligentnější národ na světě,.... 

My všichni "nemuslimové",  my všichni příslušníci civilizace jsme se Židy na jedné lodi.

J. Podešva 3.3.2015 8:32

Zeman je hospodský tlučhuba a nic víc

Umí velmi dobře pronášet plamenné výzvy. Má vynikající techniku řeči. Mluví pomalu a ve správný okamžik zvýší důraz. Když jej slyšíme poprvé (a to se přihodilo posluchačům v Americe), působí na nás až hypnoticky. Ale když se najeho výroky podíváme blíže a dáme si je do kontextu s děním, pak zjistíme, že nejde o drahokamy ale o lacinou bižuterii. V konečném důsledku jsou jeho výroky podobné sparťanskému skandování při zápasech se Slovanem Bratislava "bij slováka po hlavě".

M. Košťál 3.3.2015 8:48

Re: Zeman je hospodský tlučhuba a nic víc

máš pravdu. je to tlučhuba. ale jeho postoj k izraeli v podstatě sdílím. jsem otrávenej, když poslouchám ty kecy v rádiu a v televizi, jak se moderátoři furt vyptávají expertů, jestli jeho postoj není příliš jednostranně proizraelský. nikdo nemluví o tom, že izrael bojuje o holej život, ale i tak neustále přijímá na své území židy z celého světa, zatímco arabští vládci z okolních zemí, kteří mají k dispozici mnohem víc prostředků a daleko větší území než izraelská vláda, si palestince z gazy do země nepustěj ani náhodou. zeman sice žvaní, ale bohužel je v této zemi skoro jedinej, kdo k těmto věcem zaujímá takto vyhraněnej postoj.

J. Podešva 3.3.2015 8:52

ano, i já obdivuji izraelity

Za to, že se drží, obklopeni nepřáteli. Za to, že v poušti dokázali vybudovat kvetoucí zahradu. Za to, že se nebojí. Taky mám někdy chuť říci "jsem Žid". U Zemana oceňuji dva jeho postoje. Tento proizraelský a pak když vyznamenával české vojáky v Afghánistánu. Můj celkový názor na Zemana to však nemění. Prostě v těchto dvou věcech se trefil. Nic víc.

J. Podešva 3.3.2015 8:24

pan Seník to tu tapetuje samými nesmysly a bláboly

J. Babicka 3.3.2015 20:09

Re: pan Seník to tu tapetuje samými nesmysly a bláboly

Chválí li tě Swozil, přemýšlej, kde si udělal chybu  :-)))

P. Seník 3.3.2015 3:59

Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

...konkrétně Frontu al Nusrá a další skupiny hlásící se k Al Kajdě, je aktuálně Izrael. Izraelský velvyslanec v USA, blízký poradce premiéra Netanjahua - Michael Oren:

„Největší nebezpečí pro Izrael spočívá ve strategické ose od Teheránu přes Damašek až po Bejrút. A Asadův režim považujeme za úhelný kámen této osy. Vždy jsme chtěli, aby Bašár Asad padl, vždy jsme dávali přednost špatným hochům, kteří nejsou podporováni Íránem, před špatnými hochy, kteří Íránem podporováni jsou.“

Oren upřesnil, že Izrael by v Sýrii viděl raději vítězství ISILu než Asada: „Z izraelského pohledu platí, že pokud už tu má být nějaké trvalé zlo, pak ať je to zlo sunnitské.“ Zranění džihádisté jsou ve výsledku léčeni v izraelských nemocnicích, izraelská armáda útočí na cíle Hizballáhu, nově vedení Fronty al Nusrá před několika dny vyzvalo Izrael, aby „zachránil“ rebelská území u svých hranic před postupující syrskou armádou.

P. Seník 3.3.2015 4:00

Re: Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

Zeman si tak bude muset vybrat - buď "být Žid" nebo bojovat proti ISIL.

Obojí najednou není možné .-) .

J. Babicka 3.3.2015 4:06

Re: Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

Jednoduchá odpověd na složitý problém.

P. Seník 3.3.2015 4:53

Re: Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

Ale ono to JE jednoduché.

My (Česko) si musíme vybrat, zda budeme svrhávat vlády (jako třeba USA a Británie v r.1953, kdy pak silně profitovaly z krádeže íránské ropy) a zda se pak budeme divit, že nás lidé z těchto regionů (Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina) nenávidí, případně zde budou uprchlíci.

Britové a USA z toho vždy těžili, ale např. Československo mělo silné postavení v Iráku, vybudovali jsme tam 60pct rafinerií (i když strana Baas nebyla, narozdíl od Sýrie, nikdy u socialistů oblíbená, byla ale zdrojem deviz).

Po první válce v Iráku jsme o toto postavení přišli, získaly je US firmy. To se opakovalo v Srbsku, nyní v Rusku (zakázky za mld jsou pryč, ale US obchod posiluje), takže NAŠE zájmy nejsou US zájmy. Pro nás je ISIL nebezpečím, uprchlíci vadí. Pro US a Izrael je důležité porazit Asada a Írán, což je 80mil země.

Pro mě není příliš jasné, proč podporovat tyto války (Irák, Ĺibye, Sýrie, Írán), když na nich budeme tratit, umře tam mnoho místních lidí. Čím se provinili, mají ropu?

P. Seník 3.3.2015 4:59

Re: Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

Dokonce i Pentagon a starší kongresmani v USA vyhodnotily válku v Libyi jako zcela nesmyslnou - a šli PROTI Hillary Clinton, která lhala, že v Benghází hrozí genocida, i když zprávy tajných služeb říkaly opak. USA lhaly o druhé válce v Iráku (2003), dokonce Britové napsali, že to byla "absurdní válka", která jen zvýšila terorismus a globální hrozby. V Sýrii někdo opět manipuloval tajné služby, útok chemickými zbraněmi ale Asad nespáchal.

A když místní lidé viděli, co je čeká "u amíků" (viz Libye), tak se postavili tvrdě za Asada (neokoni zapomněli, že se lecos proflákne). Jedna vylhaná válka za druhou, statisíce mrtvých civilů, miliony běženců, svět na pokraji 3.sv.války - opravdu je to v našem zájmu? Nemyslím si.

http://www.washingtontimes.com/news/2015/jan/28/hillary-clinton-undercut-on-libya-war-by-pentagon-/

P. Seník 3.3.2015 5:08

Re: Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

Sorry, tohle není "obranná politika NATO", ale čistě imperiální politika, navíc na dluh (kolik daň. poplatníků v USA má radši tyto války, než třeba lepší vzdělání a zabezpečení lidí ve vlastní zemi?).

Navíc 11.9. smrdí, kdo trochu přemýšlí, tak ví. USA se prostě chystá napadnout Rusko (144mil obyvatel) a Írán (80mil obyvatel), a to bude asi tak 20x větší masakr, než byl v r.2003. Mají 18bil dluh, který nemá jiné řešení, proto začnou vyzbrojením Ukrajiny, kde válka bude pokračovat, jejich média to podrží a hodí na Rusko.

- Sorry, fák jů, missis Nuland, Paul Wolfowitz, Dick Cheney, Donald Rumsfeld and G.W: Bush.

A Obamu si vemte sebou.

J. Swozil 3.3.2015 6:34

Skvělá analyza, díky !

P. Seník 3.3.2015 4:37

Re: Jediný, kdo dnes otevřeně podporuje Al Kajdu/ISIL, je Izrael

dobré video o spolupráci Izraele a "syrských rebelů" (kteří, jak přiznal nedávno západ, neexistují, někam odešli nebo přeběhli k ISIL aneb Daeši), jejich léčení, je zde: https://www.youtube.com/watch?v=ItykyRdBTHE

J. Jurax 3.3.2015 0:38

K postoji k Izraeli

nelze než Zemanovi zatleskat.

Š. Apolen 3.3.2015 1:28

Re: K postoji k Izraeli

To si asi Zeman vzpomněl na J.F.Kenedyho a jeho : "Jsem Berlíňan ". Chce se k Johnovi přirovnávat.

J. Jurax 3.3.2015 1:42

Re: K postoji k Izraeli

To si vzpomněl určitě, neboť sám Kennedyho výrok připomněl. Jestli se chce ke Kennedymu přirovnávat se z parafráze výroku posoudit dá stěží.

J. Krásenský 3.3.2015 3:40

Re: K postoji k Izraeli

Nebo spíš "Je suis charlie".... Je docela zábavné sledovat, jak si se Zemanem nevíte rady. Do konce devadesátých let si ho Havel (& comp.) hýčkal a používal jako beranidlo proti Klausovi (rudolfinský projev inspirovaný Zemanem a například J. Lux s ním  prosazoval "sociálně tržní ekonomiku" a privatizaci bank). A dnes, jaká to změna, je Zeman "agentem kremlu" a cokoli nezapadá do této role, vnáší mezi jeho odpůrce zmatek. Pamatuji doby, kdy nesouhlas s politikou "strany a vlády" a  pochyby o "budování socialistické společnosti" (tedy tehdejší mainstream) byl označovaný jako revizionizmus, oportunizmus a fašizmus... a jeho nositel za agenta (pro změnu) vóšinktonu a přisluhovače imperializmu. No vida, čas oponou trhnul a kdo nečůrá s hlavním proudem a nesouhlasí s "evropskými hodnotami" (jsou-li vůbec nějaké) již čůrá opodál a je častován téměř stejnými přívlastky (pozor změna) ve vztahu ke kremlu. Socialisti (všech barev) nemají velkou fantazii. Zeman je hovado.

J. Krásenský 3.3.2015 3:55

Re: K postoji k Izraeli

Zeman je hovado. Když byl ve formě, využíval svou inteligenci k ponižování tech, kteří s ním nesouzněli. Bez ohledu na Pravdu. Mnozí, kdo mu kdysi tleskali, se dnes za to stydí. Zeman už má svá nejlepší léta za sebou a sklízí co zasel, také "bez ohledu na pravdu". A to není moc dobrá vizitka statečných "protizemanovských" bojovníků. Zejména proto, že si nevšímají, jak se evropský prostor (euroatlantický) mění v diktaturu, socialistickou diktaturu, v tomto případě trockistickou (viďte pane Uhle, paní Šabatová, paní Tominová, pane Dienstbiere). Boj za práva menšin (neboť proletariát nebyl dost pokrokový a "uchopitelný") se stal zbraní, kterou prosazují představy, které se před sto lety v Rusku nepovedly. Že to nepozorujete? Nemáme svobodu projevu ani svědomí, ale multikulturalizmus. Revoluční spravedlnost odstranila základ občanských práv a to presumpci neviny. Přepisují se dějiny, přepisují se knihy, aby vyhovovaly ideologii. Točí se jen angažované filmy.

J. Krásenský 3.3.2015 4:03

Re: K postoji k Izraeli

Zespolečenštění výrobních prostředků nahradil systém dotací, pokut a všemožných pokrokových předpisů. Je to zatím efektivnější než státní vlastnictví a také, a to je podstatné, zbavuje to ideology, vlastně aktivisty, zodpovědnosti za hospodářství, za praktickou aplikaci vlastních představ o společnosti. A kde jsou ti ideologové? Podle plánů marxisty Antonia Gramsci-ho, provedli dlouhý pochod  institucemi a nastolili "občanskou společnost", ve které jsou dovolené jen "pokrokově smýšlející" "občanské společnosti". Ti, co v šedesátých letech stáli na "barikádách" v Paříži, dnes vládnou Evropské Unii.

J. Krásenský 3.3.2015 4:20

Re: K postoji k Izraeli

Úřady mají větší moc než soudy. Copak nechápete, že takové rozhodnutí, jako je odebrání dětí rodičům, musí být na základě rozhodnutí soudu a nikoli úřadu? Že když matka (rodiče) žádají soud o vrácení dětí, které zabavila sociálka na základě rozhodnutí sociálky, že to je zcela zvrácený postup? A když se soud brání rozhodnutí, s poukazem na "autonomii" sociálky, je to znak totality? Copak nevidíte, že se "stát" rozhodl vlastnit své občany? A pokud stát vlastní nás, občany, že už nejsme občany, ale otroky?

L. Křivan 3.3.2015 8:54

Re: K postoji k Izraeli

Soud nebo úřad, v socialistické zemi (Norsko) je to jedno svinstvo.

J. Babicka 3.3.2015 4:32

Re: K postoji k Izraeli

Tak jak píšete, že se vám v EU nelíbí vláda levice, tak to vyznívá, že převážně pravicovým a konservativním obyvatelům EU vládne samozvaná levice, proti jejich vůli. Jenže, problém je v tom, že lidé v EU jsou převážne levicoví a tak třeba pokus dostat do evropského parlamentu konservativní většinu, by skončil nezdarem. Ono je to jako se Zemanem, kdekdo na něj nadává, že to vypadá, že je to nějaký usurpátor, který se zmocnil moci proti vůli lidu. Jenže pro něho většina volila.

J. Krásenský 3.3.2015 16:37

Problém není levicovaost nebo pravicovost

problém je totalita, která nastává nejen v EU, ale také v USA. Popsal jsem jen některé její znaky. Pokud jde o "samozvanost" s takovými termíny bych neplýtval. Trockisté uskutečnili vysněný dlouhý pochod institucemi a kradou svobodu kam se podíváte. Většina to nevnímá, většina věří, že současné zločiny jsou jen "přehmaty a selhání jednotlivce".  Jako to bylo mezi "poctivými komunisty" v padesátých letech. Většina si odmítá připustit, že pod hesly o svobodě a toleranci, nastupuje zločinný totalitní režim. Většina tomu dokonce napomáhá i tleská. "Krásný nový svět" je neznepokojuje. Jsou oklamaní "svobodou" sexuality" a nabídkou neodpovědnosti a tak si nechají líbit cokoli,... i to otrocké jařmo. 

"Zeman je jen chyba v matrixu"

A. Novák 3.3.2015 7:31

přirovnat?

že by si koledoval o atentát?

J. Swozil 3.3.2015 0:02

Nejsem Žid !

)))))

M. Franz 3.3.2015 0:27

Re: Nejsem Žid !

Zaplaťpámbu!!! :-D :-D

3.3.2015 1:02

Re: Nejsem Žid !

:o)

Ty budeš asi diabol, či čo, nie?

J. Babicka 3.3.2015 3:36

Re: Nejsem Žid !

Že by židovka ?

L. Křivan 3.3.2015 8:55

Re: Nejsem Žid !

Máte pravdu. Nejste Žid. Jste blbec.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...