Diskuse k článku: Juncker lucemburskou daňovou aféru nejspíš ustojí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 25.11. 2014 11:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Podhradsky 25.11.2014 10:43

LHARI V REDAKCI, stydte se

Proc misto hloupeho pindani, nevysvetlite ctenarum , co Lucembursko delalo, kdyz byl pan Juncker Lucemburskym premierem

Lucembursko nehorazne po mnoho let okradalo predevsim ostatni zeme EU, ale take jine zeme, kde mely tyto nadnarodni firmy platit dane. Tady je clanek p. Machacka z 10.11.2014, z Respektu.

Editorial agentury Bloomberg se pustil do nového předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, který má podle novinářů okamžitě rezignovat. Juncker byl skoro dvacet let až donedávna předsedou vlády maličkého Lucemburska, jež má populaci jedné sedmnáctiny Londýna. Dohlížel na růst finančního průmyslu, který se stal daňovým centrem pro více než 340 velkých nadnárodních společností, nemluvě o investičních fondech, jež spravují kapitál ve výši tří bilionů eur. Především díky tomu a díky bankovnímu tajemství, které se blíží švýcarskému, se Lucembursko stalo druhou nejbohatší zemí na světě hned po Kataru.

J. Podhradsky 25.11.2014 11:11

Re: LHARI V REDAKCI, stydte se

Agentura Bloomberg reaguje na zprávu Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů. Teprve před měsícem se Lucembursko bylo nuceno přizpůsobit evropským pravidlům bankovní transparentnosti a novináři vypátrali, že lucemburské úřady tolerovaly schémata, která umožnila velkým firmám od Applu přes Deutsche Bank po Pepsi Colu platit efektivně daň z příjmu pouze ve výši 0,25 procenta.

/ vysvetlivka : normalni dan z prijmu korporace je v ruznych zemich ruzna a je nekde mezi 15% az 40% ze zisku. a Lucembursko dovolilo temto firmam podvodne, pomoci financnich mnachinaci uniknout a platit jen 0,25%, Evropa ma stest, ze takovy vykutaleny parlament jako ma dnes, nemela uz v roce 1938, ti by snad nasli vymluvu a omluvu i pro pana Adolfa ,i pozn. Podhradsky /

a pokracuje p. Machacek.

: Země, kde firmy působily (tedy zpravidla všechny ostatní země EU), nedostaly nic. Přitom všem členským zemím EU – jejichž kapsy vybíral – má Juncker nyní jako předseda Evropské komise slouži

J. Podhradsky 25.11.2014 11:15

Re: LHARI V REDAKCI, stydte se

jako předseda Evropské komise sloužit. Podle Bloombergu je to absurdní. Evropská komise nyní bude dokonce lucemburské daňové praktiky prošetřovat a Juncker má jasný konflikt zájmů,

J. Tobby 25.11.2014 9:42

Neustojí

Křiklouni z Albertova a vůbec všichni, kteří se stydí za Zemana, nemluví vulgárně a lež se jim příčí, jistě nesnesou, aby Junecker dále zůstával ve funkci a půjdou házet vejce na Brusel.

J. Šejnoha 24.11.2014 22:41

pochopitelně

Vrána vráně oči nevyklove.

Redakce  by  nám ale měla  vysvětlit, proč  strany, které nesouhlasí s centralizací a  byrokratizací Evropy,  jsou nazývány protievropské ?  Nesouhlasný názor  na  federalizaci Evropy, přece neznamená, že chtějí Evropě škodit !

Když už,  tak snad protiunijní.