Čtvrtek 26. listopadu 2020svátek má Artur -2 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku

Juncker: Společná evropská armáda? Ano, ukážeme Rusku, že nežertujeme

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se vyslovil pro vytvoření společné evropské armády. V rozhovoru pro nedělní vydání německého nedělníku Welt am Sonntag řekl, že společná armáda by Rusku ukázala, že to Evropská unie s obranou svých hodnot myslí vážně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
j. kříž 8.3.2015 21:05

Když USA začalo svévolně bombardovat Afghánistán

Po útoku na WTc měli jim Rusové ty B2ky sestřelit

K. Jež 8.3.2015 21:19

Re: Když USA začalo svévolně bombardovat Afghánistán

Čím ?

J. Babička 8.3.2015 22:17

Re: Když USA začalo svévolně bombardovat Afghánistán

No myslí bombarér B-2. Těch bylo vyrobeno jen 20 létá jich myslím jen 17 Rozhodně by je nějaký generál nepoužil na nějaké takové hlouposti, Na bombardování stačí starě B 52 a v Afganistánu, kde nejsou velké cíle by to bylo zabíjení mouchy brokovnicí, místo plácačkou.

J. Podešva 8.3.2015 21:23

blábolíte samé nesmysly, Kříži

j. kříž 8.3.2015 21:00

EU musí nalézt s Ruskem dohodu

A musí tak učinit bez amerického vměšování

K. Jež 8.3.2015 20:59

Rusko je diktatura, vždycky byla. Ještě žádný

diktátor neuživil své poddané. Nezbývá mu tedy, než vést dobyvačné války.

J. Podešva 8.3.2015 20:54

Rusko nechce být Západu partnerem

Rusko zjevně nehledá na Západě partnerství a spolupráci, Rusko hledá nepřítele. Putin jasně označuje celý Západ za nepřítele. Takže spolupráce ještě dlouho, dlouho nebude možná. Rusko nechce partnery a už vůbec ne přátele. Rusko chce jen ovládat ostatní země.

j. kříž 8.3.2015 20:53

Mnohem víc než Ruska by se EU měla bát

Us generálů toužících po válce

j. kříž 8.3.2015 20:50

Albrightova deklarovala nepřátelství vůči Rusku

Již velmi dávno dnes jen sledujeme realizaci dlouho připravovaného projektu

J. Podešva 8.3.2015 20:22

každá země má právo starat se o svou bezpečnost

Například naše země, Československo, měla přes 40 let se SSSR příšernou zkušenost. Poddanství vůči Sovětskému Svazu naši zemi zcela zdevastovalo. Je naprosto logické, že jakmile jsme se zbavili Rusa, chtěli jsme zajistit svou bezpečnost vůči Rusovi. Přirozené řešení - členství v NATO. A takto uvažují všechny země, které si SSSR podmanil po 2. sv. válce. Každá země má právo zajistit si svou bezpečnost. A pokud svou bezpečnost spojuje s členstvím v NATO, nikdo jí v tom nemůže bránit.

J. Babička 8.3.2015 20:35

Re: každá země má právo starat se o svou bezpečnost

Abych vám trochu pozvedl náladu historií. Malá česká armáda, dokázala proti desetinásobné převaze boševiků udržet celou Sibiř. Bolševici tenrát říkali, Lepší s čertem bojovat než s čechy. Masaryk je v komunistických dějinách ruska, rozhodně větší gauner, než třeba Bandera. Náčelnik čs rozvědky gen Moravec, ve svých pamětech vzpmíná, že když byl před válkou ,s čs vojenskou delegací v Moskvě, aby zkusili, zda by se přeci jenom nedala zjískat od Stalina nějaká pomoc, Tak v museu revoluce v galerii největších nepřátel SSSR byl i obraz pres Masaryka

J. Podešva 8.3.2015 20:42

je fajn, že tu jste :-)

E. Moucha 8.3.2015 20:50

Re: každá země má právo starat se o svou bezpečnost

Členství v NATO. Jelikož si neplníme a nejen my závazky vůči NATO prohlásili nedávno vysocí představitelé NATO že je ohrožena obranyschopnost členských států. Tyto závazky nejsou plněny díky špatné práci našich vládnoucích politiků jak prohlásil minulí rok armádní generál Petr Pavel. Díky škrtům a špatným nákupům by naše armáda v případě konfliktu vydržela z municí týden. Ještě se vám zda že naše bezpečnost je zajištěna?

J. Podešva 8.3.2015 21:04

nu, pane Moucho, doufám, že tomu tak je

Je nepochybné, že do obranyschopnosti je třeba investovat více peněz. Na druhou stranu, to, jak tady vy, pane Moucho, vyvoláváte hysterii, že prý nejsme obranyschopní, je přesně to, co Putin chce. Takže vaše poznámky jsou čitelné jako kniha. Plníte Putinovo zadání.

E. Moucha 8.3.2015 21:15

Re: nu, pane Moucho, doufám, že tomu tak je

Takže podle toho co jste napsal Petr Pavel vyvolává hysterii.Chcete říct že Lidovky píšou to co jim Putin diktuje. Oni tady byli o tom co jsem napsal na Lidovkách články. Vy máte skutečně v té hlavince elent. Kdo vás platí,je to v eurech nebo v dolarech

J. Babička 8.3.2015 22:09

Re: nu, pane Moucho, doufám, že tomu tak je

Musím se Mouchy zastat. Má pravdu v tom, že jsme se NATO zavázali vydávat 2 procenta rozpočtu na obramu a to neplníme. A ze česká "armáda" je nedostačující na nějaké hájení země.

E. Hagara 8.3.2015 20:19

Kecy, kecy a kecy

Proč ten dědek pindá ??? Evropská armáda to je vtip za stovku? Jak to, že nejednal z Putinem a Porošenkem? Nač máme prezidenta a ministra zahraničí EU, když za ně jednali Angela a Fransoá? Dobře placené funkce a nic nedělání.

J. Babička 8.3.2015 20:23

Re: Kecy, kecy a kecy

Co je legrační, Prohlásil, že evropská armáda mí být namířena proti rusku a místní putinovci to podporuji. No život tropí hlouposti.

J. Podešva 8.3.2015 20:33

proč to asi kremrole podporují ? Aha ?

Protože evropská armáda by byla ohrožením euro-americké spolupráce. A to je přesně to, co Putinovi vyhovuje. Jen tak mimochodem ... velkým propagátorem evropské armády je Miloš Zeman :-)

J. Babička 8.3.2015 20:37

Re: proč to asi kremrole podporují ? Aha ?

Asi počítá s hodností maršála.

j. kříž 8.3.2015 20:14

NATO instaluje v zemích které nikdy v NATO být neměli

Rakety asystemy včasného varování s očekáváním že na to Rusko nebude reagovat?? Je to naivní kratkozraká politika

K. Jež 8.3.2015 20:27

Re: NATO instaluje v zemích které nikdy v NATO být neměli

Onehdy jsme nebyli v NATO a tak jsme byli v CCCP. :::)))))  No a teď už to bolševickým zrůdám typu Putin prostě neklapne.

V. Grycz 8.3.2015 20:09

Divadlo,

žádná armáda nebude. Měl by se spíš starat o úniky daní, darebák.

J. Podešva 8.3.2015 20:08

"CIA zkouší všechny recepty ....." - to je přeci pitomost !

Rusko nelze ovládnout zvenčí. Vůči Rusku lze vyhlásit ekonomické sankce, ale Rusko nelze ovládnout zvenčí, stejně jako Rusko nelze vojensky porazit. Ruští oligarchové jsou ruští oligarchové, ne američtí. Vliv na Putina mají armádní kruhy a možná ruští oligarchové. Ale nikdo ze zahraničí na Putina nemá vliv. Takže tvrdit, že "CIA zkouší všechny recepty na ovládnutí Ruska" je úplný nesmysl, to by bylo vyhazování peněz.

j. kříž 8.3.2015 19:53

CIA zkouší všechny recepty na ovládnutí Ruska

Za jelcina to šlo skoro samo Putin jim to začal kazit tak z něj udělali nepřítele

K. Jež 8.3.2015 20:02

Re: CIA zkouší všechny recepty na ovládnutí Ruska

Ještě, že žijete v bezpečném Rusku. Narodit se v USA, tak musíte nosit plinky, protože co Američan, to agent CIA. :::))))

J. Podešva 8.3.2015 19:41

ať se Rusko klidně brání, ale ať nenapadá sousední země !!!

Putin tvrdí, že "Rusko se jen brání". To je směšná výmluva. Nikdo, nikdo, nikdo nechce Rusko napadnout vojensky. Rusko totiž nelze porazit vojensky, tak nemá smysl je napadat. Naopak Rusko vyhrožuje svým sousedům, napadá je a krade jim území. Je nebezpečné a agresivní. A na obranu před tímto agresivním Ruskem potřebujeme silné NATO.

E. Moucha 8.3.2015 19:59

Re: ať se Rusko klidně brání, ale ať nenapadá sousední země !!!

Zeptám se vás stejně jako pana Čížka. Zajímal jste se proč Putin bojuje jen o určité území Ukrajiny,proč nebojuje třeba o západní část Ukrajiny?

J. Podešva 8.3.2015 20:04

o čem chcete diskutovat, pane Moucho ?

Pro vás je USA světovým ďáblem, od něhož je třeba se zcela distancovat. Pro mně jsou USA spojencem a partnerem, na němž (mimo jiné) závisí naše obrana proti Rusku. Pro vás je Rusko mírumilovná, přátelská země, se kterou chcete spolupracovat, pro mně je to nebezpečná, nevyzpytatelná a agresivní země, která napadá sousední země a (kromě jiného) si chce podmanit i naši zemi. Pro vás je Putin skvělým politikem, hájícím světový mír, pro mně je lhářem a intrikánem. Tak o čem chcete diskutovat, pane Moucho ? Proč Putin bojuje o východní Ukrajinu ? No to je přeci jasné, protože vých. Ukrajina sousedí s Ruskem. Přeci jste viděl tu mapu, která ukazovala, co z Ukrajiny by chtěl Putin ukrást. Co k tomu dodat ?

E. Moucha 8.3.2015 20:19

Re: o čem chcete diskutovat, pane Moucho ?

Nikdy jsem nenapsal že USA je světovým ďáblem a že se máme od něho distancovat to kecáte. Jen bych se rád zeptal čím je pro naší vlast nebezpečná,co by na naší vlasti získali. Máte naprosto zmatené představy. Víte velice dobře že jsem napsal že Putin je stejná svoloč jako všichni mocipáni tohoto světa. Proč vy hlavo bojuje o východní část Ukrajiny. Odpověď je jednoduchá. Na tomto území se nachází mnoho podniků které vyrábějí komponenty pro Ruský zbrojní průmysl. Kdyby tam ty podniky neměl tak by se na celou zbídačenou Ukrajinu díky všem co od osamostatnění Ukrajiny dostali vys*al.


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...