Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Juncker: Společná evropská armáda? Ano, ukážeme Rusku, že nežertujeme

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se vyslovil pro vytvoření společné evropské armády. V rozhovoru pro nedělní vydání německého nedělníku Welt am Sonntag řekl, že společná armáda by Rusku ukázala, že to Evropská unie s obranou svých hodnot myslí vážně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kunčický 10.3.2015 8:46

Je třeba ty staré prďoly obléci do maskáčů a šup s nima na Ukrajinu. Tam jim můžou těm rusům ukázat, jak se nebojí. Dusové z toho padnou na zadek. Když buchne granát, tak se po.ká.lí i za ušima. Hrdinové.

j. kříž 9.3.2015 18:05

NATO je jen diskusní klub zesrabenejch prďolů

Nefunkční virtuální papírovej čertík

F. Barták 9.3.2015 16:09

Až půjde  pan Juncker na zteč, měl by si jako nabíječe vzít od nás Vondru se Štětinou :-)

P. Boko 9.3.2015 9:25

EU musel poradit Zeman

Ten byl první, kdo to navrhl společné jednotky proti IS. U nás hned politici soc. dem. začali kvákat, že je to nesmysl. Teď zase budou jednohlasně ten návrh Junkera podporovat. Český Kocourkov v praxi.

J. Podešva 9.3.2015 8:15

evropská armáda bude stát spoustu peněz ...

... a nic nevyřeší, jen bude vyvolávat zmatek mezi sebou a NATO. Je-li Evropa odhodlána postavit se zodpovědně k otázce vlastní obrany (což by byl pozitivní výsledek současné krize), ať dává víc peněz na své armády, aby byla alespoň jakž takž slušným partnerem vůči USA. A platforma společné obrany tu dávno je, je to NATO, tak nač další organizační schémata ?

M. Košťál 9.3.2015 8:39

Re: evropská armáda bude stát spoustu peněz ...

evropská armáda by neměla stát víc, než všechny armády evropských zemí dohromady - právě naopak. a žádnej zmatek v nato by taky neměl nastat. protože jedna armáda znamená jedno velení, jednoho ministra obrany, jednu vládu. tím by se spíš mělo ušetřit a zjednodušit kontakty mezi Evropou a USA. V NATo by místo slepence drobných členů byla jedna veliká EU + Norsko, Kanada, USA a Turecko.

J. Podešva 9.3.2015 8:58

snad máte pravdu :-)

Já jsem poněkud skeptický ohledně evropské efektivity.

M. Košťál 9.3.2015 13:18

evropská (ne)efektivita se dramaticky změní, pokud by se ze slepence stala normální federace. žádná evropská rada, žádná evropská komise, žádná žvanírna. normální federální vláda vzešlá z parlamentu, jedna vláda, jeden zákon, jedna politika.

J. Babička 9.3.2015 6:58

poznámka

Evropa nikde neválčí, její podpora některým americkým akcím nestojí za řeč. Evropští vůdci se donekonečna dohadují, hledají smír a řešení. Evropané jsou nekonečně tolerantní k jiným kulturám a užívají si života. Proč je však úsudek o prospěšnosti Evropy a škodlivosti USA chybný? Protože lidé odpovídali, jako by žili v ideálním světě, kde se dohody dodržují a tolerance je vzájemná. Takový tento svět ovšem není. Evropa je prospěšná, jen když se nic neděje. Když jde o všechno, není k ničemu.

M. Košťál 9.3.2015 8:53

Re: poznámka

ideální svět kde se dodržují dohody? v tom žili například i lídři USA, když si mysleli, že se dohodnou se Stalinem. tenhle "neduh" je společný celé západní civilizaci. snad jen británie díky svým opravdu letitým zkušenostem, nasbíraným v dobách impéria, dokáže tu a tam myslet a jednat rozumně. bohužel jenom tu tam.

J. Babička 9.3.2015 2:50

ještě

Každopádně navrhuji, aby Zeman v té společné eropské armádě, jako rozený vojevůdce, měl hodnost maršála.

J. Čížek 9.3.2015 16:46

A pro maršálskou šavli by ani nemusel daleko chodit ... :-)

J. Václav 8.3.2015 22:01

Tu armádu vytvořit bude takovej fofr,

jen co Putin obsadí Ukrajinu a vstoupí tak do válečného stavu oficielně. Je to na spadnutí, jen co zasejou pohanku. Nejspíš teď bere Putin hodně prášků, to příměří mu asi vyvolává pravidelné záchvaty.

E. Moucha 8.3.2015 21:08

Jen bych rád

věděl co se stane z Ukrajinou až krize skončí. EU ji nechce podle některých vysokých politiků by to bylo druhé Řecko. Ukrajinští představitelé nebudou chtít být z Ruskem

J. Podešva 8.3.2015 21:09

píše se "s Ruskem", ne "z Ruskem"

E. Moucha 8.3.2015 21:16

Re: píše se "s Ruskem", ne "z Ruskem"

Děkuji za opravu

Š. Apolen 9.3.2015 1:22

Re: píše se "s Ruskem", ne "z Ruskem"

Neděkujte Moucho ! To "s" máte psát automaticky !

J. Babička 9.3.2015 2:54

Re: píše se "s Ruskem", ne "z Ruskem"

Ale pánové nebut´te takový hnidipichové, na nějaké té chybě v pravopisu vůbec nezáleží. Tady se debatí a neskládají se zkoušky s češtiny

E. Moucha 9.3.2015 5:09

Re: píše se "s Ruskem", ne "z Ruskem"

Pane Apolene,slušné oslovování by mělo být také automatické

J. Čížek 9.3.2015 16:49

A také s Ukrajinou a ne z Ukrajinou. :-) Jinak 4 řádky a 4 hrubky, klobouk dolů ...

J. Podešva 8.3.2015 21:07

Rusko nestojí o dohodu, nestojí o partnerství

Rusko chce ovládat Evropu. Proto potřebuje 1. rozdělit Evropu a Ameriku, 2. rozdělit evropské státy mezi sebou. Na tom velmi iniciativně a částečně (bohužel) úspěšně pracuje Putin. Jedinou obranou proti ruskému nebezpečí je jednota Evropy jako takové a jednota spolupráce a partnerství s Amerikou.

E. Moucha 8.3.2015 21:24

Re: Rusko nestojí o dohodu, nestojí o partnerství

Pane Podešva,napsal jste že chce ovládat Evropu. On se už pomalu rok seře z územím pár set kilometrů,proč neobsadí celou Ukrajinu to mi asi neodpovíte. I když podle vojenských expertů NATO sílu Rusko na to má. A nikdo by mu v tom nedokázal zabránit. Když jsem se vás ptal proč za celých 22 let kdy dobře Ukrajina z Ruskem vycházela by jí chtělo nahle Rusko okupovat, tak jste řekl " nevím "

J. Podešva 8.3.2015 21:31

pane Moucho, vy máte jasno, já mám jasno ...

O čem si my dva můžeme povídat ? Zkuste nahodit téma ... :-)

E. Moucha 8.3.2015 21:44

Re: pane Moucho, vy máte jasno, já mám jasno ...

Já na rozdíl od vás nemám o situaci na Ukrajině a co se týká Ruska jasno. Nejsem ani politologem ani vojenským expertem. A nejsem na těchto diskuzích sám, akorát každý na to kouká jinýma očima. Proto dám na názory odborníků. Vy za vším vidíte Putina,já spíš to vidím jako souboj dvou mocností. A bohužel se mi to v některých případech potvrzuje

J. Podešva 8.3.2015 21:50

já myslel, že nadhodíte téma k diskuzi :-)

Nepíšete nic, s čím by se dalo souhlasit nebo nesouhlasit. Jen prázdná slova, prázdné věty. Jedno velké NIC. Čemu nerozumíte na situaci na Ukrajině ? Co vlastně chcete říci ?

E. Moucha 8.3.2015 22:00

Re: já myslel, že nadhodíte téma k diskuzi :-)

Ještě se vrátím k té vaší otázce. "Čemu nerozumíte na situaci na Ukrajině" nevím o co jde. Jestli jde skutečně občanům Luhanska a Donětska o autonimii aby si mohli z části rozhodovat o svém osudu sami bez Kyjeva. Nebo Putinovi o to aby nepřišel výrobní podniky na kterých je závislí což je asi nejpravděpodobnější.Jak jsem psal že by jeho zbrojní průmysl šel do perdele. Nebo jestli právě to co se děje na Ukrajině nespunktoval někdo kdo by na tom rozdělení vydělal

E. Moucha 8.3.2015 22:04

Re: já myslel, že nadhodíte téma k diskuzi :-)

Ještě bych se zeptal. Vy máte naprosto jasno o tom co se děje na Ukrajině a kdo za tím stojí a jestli ano odkud berete své znalosti věci?

J. Podešva 8.3.2015 22:27

přeji dobrou noc, ... a ať vám to zítra odsýpá :-)

E. Moucha 8.3.2015 21:48

Re: pane Moucho, vy máte jasno, já mám jasno ...

Jinak děkuji za diskuzi ale od šesti makám tak jdu na kutě. Dobrou noc

J. Babička 9.3.2015 6:52

Re: Rusko nestojí o dohodu, nestojí o partnerství

http://technet.idnes.cz/jak-vznikl-sssr-lenin-nemecke-penize-dv5-/vojenstvi.aspx?c=A141008_130706_vojenstvi_kuz


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...