25. září 2012 12:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kaddáfí si dělal ze školaček sexuální otrokyně, tvrdí kniha

Muammar Kaddáfí na snímku z roku 2009 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muammar Kaddáfí na snímku z roku 2009 | foto: Reuters

Diktátor Muammar Kaddáfí znásilňoval unesené školačky a dělal si z nich sexuální otrokyně. Sadistické sklony bývalého libyjského diktátora odhaluje ve své knize Kořistí v Kaddáfího harému francouzská reportérka Annick Cojean.

Jednou z obětí byla i Soraya, které bylo 15 let, když byla v roce 2004 unesena Kaddáfího vojáky. Diktátor si ji vybral, když navštívil její školu a dívka mu předávala kytici. Kaddáfí dar přijal a dívku pohladil po hlavě, což mělo signalizovat, že ji chce do svého harému, cituje z knihy server Daily Mail.

Den poté si pro dívku přišly Kaddáfího vojáci do Syrty, vysvětlili matce, jaké úmysly má plukovník s dcerou a odvedli ji ke Kaddáfímu. Nejdříve prošla dívka vstupní "kontrolou". Změřili ji obvod hrudníku a celou ji oholili. Poté ji oblékli do bílých saténových šatů a poslali ke Kaddáfímu, který na ni čekal nahý v posteli.

ČTĚTE TAKÉ:


"Popadl mě za ruku a donutil mě sedět vedle něj na posteli," vypráví Soraya. "Neodvážila jsem se na něj podívat. Řekl, ať se nebojím, že je můj otec, ale také bratr a milenec. Sliboval mi, že budu mít vše, pokud u něho navždy zůstanu," dodává.

Soraya zpočátku bojovala, aby se ze zajetí dostala. Pak ji ale Kaddáfí poslal do jiného města, kde se měla naučit, co po ní bude plukovník vyžadovat.

Sadistické sklony

Během pěti let Sorayu Kaddáfí několikrát znásilnil, močil na ni, bil ji a týral. Někdy ji vodil za ostatnímu dívkami a nutil ji, aby sledovala, jak s jednou z dívek provádí orální sex. Přitom jí prý šeptal, aby se dívala a učila se. Soraya dostávala i domácí úkol, dívat se na pornokazety.

Kniha Kořistí v Kaddáfího harému líčí diktátora jako sadistu, pro kterého je znásilňování každodenní běžnou činností. Rád si nechával říkat Papá Muammar. Byl prý zvyklý zneužít denně i několik dívek. V jeho harému však byli také chlapci. Některé znásilnil i v přítomnosti Sorayi.

Kniha také odhaluje, co se stalo s oběťmi Kaddáfího moci, později. Jejich rodiny je odvrhly kvůli tomu, že měly sex před svatbou. Soraya vypráví, že žije ve strachu. Její bratři ji mohou zabít, pokud ji najdou, aby smyli rodinnou hanbu.

"Pro Kaddáfího bylo znásilnění zbraň, způsob jak ovládnout ostatní - hlavně ženy. Protože to bylo snadné. Ovládal ale i muže, tím, že vlastnil jejich manželky a dcery," řekla v rozhovoru autorka knihy.

apeAlena Pecháčková

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.