Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kadyrova urazily komentáře na Instagramu, ruší svůj profil

Svět

  8:13
Čečenský prezident Ramzan Kadyrov se urazil na uživatele internetu, kteří nepěkně komentují jeho fotografie na sociální síti Instagram, kde je společně s mužem odsouzeným za podíl na vraždě. Nechápe prý, co tím sledují. Rozhodl se, že svůj profil na Instagramu vymaže a názory lidí se už dál nebude zabývat, napsala ruská služba BBC.

Ramzan Kadyrov. foto: Reuters

"Promiňte, ale už vůbec nerozumím těm, co mě (na Instagramu) sledují. Pořád mluvíte o tom, jak je potřeba bojovat s korupcí a trestat úplatkáře, ale když vidíte reálné kroky, hned odsuzujete člověka, který ukázal na nezákonnou činnost ze strany úředníka," citovala Kadyrova .

Celá aférka propukla poté, co dal Kadyrov na Instagram svou fotografii s Bekchanem Ibragimovem, mužem, který byl v červnu 2010 v Moskvě spolupachatelem vraždy fanouška fotbalového klubu Spartak Jurije Volkova. Ibragimov dostal na podzim 2011 za spoluúčast na zločinu pět let a tři měsíce vězení. Teď byl předčasně podmínečně propuštěn a Kadyrov se s ním vyfotografoval.

ČTĚTE TAKÉ:

Kadyrovovův mluvčí Аlvi Karimov potvrdil, že na snímku s čečenským prezidentem je skutečně Ibragimov. Sám Kadyrov v komentáři k fotografii napsal, že Ibragimov si šel na úřad pro průkaz totožnosti a úředník Federální migrační služby po něm při té příležitosti chtěl úplatek. Čemuž Kadyrov učinil přítrž. Karimov doplnil, že inkriminovaný úředník už byl propuštěn.

"Prázdné tlachání"

Kontroverzní čečenský prezident, který se v poslední době mimo jiné spřátelil s francouzským hercem Gerardem Depardieuem, by prý chtěl vidět na internetu "konstruktivní kritiku". Ale komentáře uživatelů podle něj nemají myšlenku, jsou jen "prázdným tlacháním".

"Proto myslím, že udělám lépe, když vymažu Instagram a při práci se nebudu zabývat vašimi názory na tu či onu otázku," uvedl Kadyrov, prokremelský vůdce ruské kavkazské republiky. Uživatelé sítě na jeho oznámení reagovali různě. Někteří vyzývají Kadyrova, aby se nevzdával, jiní si z něj tropí žerty a říkají, že jeho zmizení ze sociální sítě je "správným rozhodnutím".

Ramzan Kadyrov si založil profil na Instagramu v únoru a od té doby získával na popularitě: za těch několik měsíců začalo čečenského prezidenta sledovat 135 tisíc uživatelů sítě. Kadyrov na Instagramu zveřejnil skoro sedm stovek snímků.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...

Mohlo by vás zajímat