30. září 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kanibalové z Ruska snědli na třicet lidí během dvaceti let. Prozradil je ztracený telefon

Ruský kanibal Dmitrij Bakšajev. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský kanibal Dmitrij Bakšajev. | foto: EAST2WESTČTK

KRASNODAR Pár z ruského Krasnodaru praktikoval kanibalismus téměř dvacet let v hostelu Vojenské letecké akademie. Na jejich stopu přivedl policii až nalezený telefon. Několik fotografií uložených v mobilu zachycovalo muže s uřezanou rukou v ústech, lidskou hlavu na pomerančích nebo rozporcovanou ženu. Pár zatím policisté obvinili z jedné vraždy.

Dimitrij Bakšajev, jemuž telefon patřil, nejprve při předvolání policistům tvrdil, že pouze narazil na rozřezané mrtvé tělo a fotil se s ním. Policie mu však příliš nevěřila a o dva dny později, 12. září, u něj podnikla domovní prohlídku.

Podle deníku the Moscow Times nalezli strážci zákona v pokoji hostelu na Vojenské letecké akademii v mrazáku osm pytlů s částmi lidských těl. Další kusy pak byly v zavařovacích sklenicích.

Podle deníku The Mirror se v pokoji nacházelo ještě dalších 19 vzorků lidské kůže a masa. Zápachu a podivného chování Bakšajevových si prý všimli i sousedé, nic však nenahlásili.  

„Pokaždé, když jsme se pokusili vstoupit do jejich pokoje, začali divoce křičet a naříkat,“ uvedl jeden z pracovníků hostelu. Policie pár po domovní prohlídce zadržela a podrobila výslechu. Během něj se Bakšajev a jeho partnerka Natalija přiznali k přibližně třiceti případům kanibalismu v průběhu dvaceti let.

Hlava na pomerančích

Jedna z fotografií v telefonu ukazovala lidskou hlavu naservírovanou na talíři s pomeranči, která je datovaná prosincem 1999. Další je například selfie, na které má Bakšajev lidskou ruku v ústech.

Podle policie používal pár ruskou drogu Corvalol, aby omámil své oběti. Následně je usmrtil a rozporcoval. Podle psychiatra byla Bakšajevová „naprosto zdravá osobnost, která si dobře uvědomovala dopady svých činů“, uvedl deník Mirror.

Bakšajevovi jsou v tuto chvíli obviněni z vraždy jednoho člověka, výše trestu zatím nebyla stanovena. 

mhMartin Hampejs

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!