Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kardinál: Homosexualita je jako můj vysoký krevní tlak. Léčitelná

Svět

  15:01
Nový španělský kardinál Fernando Sebastián nazval homosexualitu tělesným defektem, který lze léčit. "Naše těla mají mnohé vady. Já mám vysoký krevní tlak - nedostatek, s nímž musím bojovat," prohlásil Sebastián a dodal, že s homosexuály soucítí a přeje jim, aby se "uzdravili a byli normální".

Španělský kardinál Fernando Sebastián foto: Telegraph.co.ukReprofoto

"Homosexualita je vadný projev sexuality, neboť (sex) má strukturu a smysl, a tím je rozmnožování. Homosexualita tohoto smyslu nikdy dosáhnout nemůže, a proto selhává," uvedl Fernando Sebastián v nedělním rozhovoru pro španělský list Diario Sur, který citoval server Telegraph.co.uk.

Vědecká teorie o vrozenosti homosexuality nechává pětaosmdesátiletého Sebastiána chladným. Trvá na tom, že menšinová sexuální orientace je tělesná choroba, a jako takovou ji lze úspěšně léčit. "Naše těla mají mnohé vady. Já sám mám vysoký krevní tlak - nedostatek, s nímž musím ze všech sil bojovat," uvedl kardinál.

ČTĚTE TAKÉ:

Neurážím. Naopak pomáhám

Námitkou, že svým tvrzením homosexuály diskriminuje, se Sebastián z míry vyvést nenechal. "Homosexuálové trpí nedostatkem - to není urážka. Je to pomoc, protože v mnoha případech homosexuality je možné se uzdravit a být normální, je-li k dispozici správná léčba," odpověděl.

Fernando Sebastián je jedním z devatenácti nových kardinálů, jež papež František v únoru slavnostně uvede do kardinálského kolegia. Sám František volil na adresu gayů značně mírnější slova. "Pokud je někdo gay a hledá Boha a má dobrou vůli, kdo jsem já, abych ho soudil?" pronesl před několika měsíci (více čtěte ZDE).

Sebastián však soudí, že jeho názory papežovým výrokům nijak neodporují. "Můžete někomu říci, jaké jsou jeho slabosti, ale to neznamená, že ho nebudete respektovat a chtít mu pomoci. Domnívám se, že právě to je papežovo stanovisko. Jedna věc je s homosexuálem soucítit, něco jiného je však morálně obhajovat homosexuální praktiky," podotkl kardinál.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat