Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kardinál: Homosexualita je jako můj vysoký krevní tlak. Léčitelná

Španělský kardinál Fernando Sebastián | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělský kardinál Fernando Sebastián | foto: Telegraph.co.ukReprofoto

Nový španělský kardinál Fernando Sebastián nazval homosexualitu tělesným defektem, který lze léčit. "Naše těla mají mnohé vady. Já mám vysoký krevní tlak - nedostatek, s nímž musím bojovat," prohlásil Sebastián a dodal, že s homosexuály soucítí a přeje jim, aby se "uzdravili a byli normální".

"Homosexualita je vadný projev sexuality, neboť (sex) má strukturu a smysl, a tím je rozmnožování. Homosexualita tohoto smyslu nikdy dosáhnout nemůže, a proto selhává," uvedl Fernando Sebastián v nedělním rozhovoru pro španělský list Diario Sur, který citoval server Telegraph.co.uk.

Vědecká teorie o vrozenosti homosexuality nechává pětaosmdesátiletého Sebastiána chladným. Trvá na tom, že menšinová sexuální orientace je tělesná choroba, a jako takovou ji lze úspěšně léčit. "Naše těla mají mnohé vady. Já sám mám vysoký krevní tlak - nedostatek, s nímž musím ze všech sil bojovat," uvedl kardinál.

ČTĚTE TAKÉ:

Neurážím. Naopak pomáhám

Námitkou, že svým tvrzením homosexuály diskriminuje, se Sebastián z míry vyvést nenechal. "Homosexuálové trpí nedostatkem - to není urážka. Je to pomoc, protože v mnoha případech homosexuality je možné se uzdravit a být normální, je-li k dispozici správná léčba," odpověděl.

Fernando Sebastián je jedním z devatenácti nových kardinálů, jež papež František v únoru slavnostně uvede do kardinálského kolegia. Sám František volil na adresu gayů značně mírnější slova. "Pokud je někdo gay a hledá Boha a má dobrou vůli, kdo jsem já, abych ho soudil?" pronesl před několika měsíci (více čtěte ZDE).

Sebastián však soudí, že jeho názory papežovým výrokům nijak neodporují. "Můžete někomu říci, jaké jsou jeho slabosti, ale to neznamená, že ho nebudete respektovat a chtít mu pomoci. Domnívám se, že právě to je papežovo stanovisko. Jedna věc je s homosexuálem soucítit, něco jiného je však morálně obhajovat homosexuální praktiky," podotkl kardinál.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...