12. září 2008 18:58 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kdo jseš, že mě tu k... poučuješ

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. | foto: AFP

PRAHA/MOSKVA Zprávu o telefonickém rozhovoru ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova s jeho britským protějškem Davidem Milibandem předeslala agentura ČTK neobvyklou větou: „Upozorňujeme, že zpráva ve druhém odstavci obsahuje vulgarismus.“ Kdyby agentury vydaly doslovný přepis rozhovoru, byla by jeho větší část ve slušných denících vytečkována.

Alespoň tak popisuje britský list Daily Telegraph poslední telefonát Lavrova s Milibandem, při němž měl šéf britské diplomacie rozčílit Lavrova k nepříčetnosti tím, že nazval ruský útok na Gruzii „agresí“.

„Kdo jseš, že mě tu k... poučuješ,“ měl podle britského zdroje nadávat Lavrov. Daily Telegraph pak píše o opakovaném použití „slova začínajícího na ,f‘ “ – jde o variace na slovo „fuck“, což je v angličtině nadávka nejhrubšího zrna. Podle britského zdroje nebyla z toho, co Lavrov říkal, téměř jediná publikovatelná věta. „Byli jsme šokováni,“ uvedl nejmenovaný britský diplomat.

Najdete na Lidovky.cz