1. července 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kim Čong-un nechal popravit generála 90 kulkami. Rozdal prý příděly jídla navíc

Severokorejský vůdce Kim Čong-un. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Severokorejský vůdce Kim Čong-un. | foto: Reuters

Pchjongjang Smrt kvůli jídlu. V Severní koreji byl na konci dubna popraven generálporučík Hjon Ju Song, protože dal kolegům z armády a jejich rodinám příděly rýže a kukuřice navíc. Popravu údajně nařídil Kim Čong-un, aby ukončil „ideologickou otravu v rozpuku“, uvedly zdroje jihokorejského zpravodajského serveru Daily NK.

Generálporučík svou „štědrost“ podle serveru navíc neuváženě okomentoval. Podle zdrojů jihokorejského Daily NK vysoký armádní činitel během návštěvy jednoho z nejdůležitějších zařízení v Severní Koreji, kde kontroloval válečné zásoby, uvedl, že už si dále nemusejí utahovat opasky. 

„Nemusíme už dále trpět a utahovat si opasky abychom vyráběli rakety a jaderné zbraně,“ měl prý prohlásit.

„Vydal příkazy poslat dalším armádním důstojníkům a jejich rodinám tunu paliva, 560 kilogramů rýže a 750 kilogramů kukuřice. To bylo považováno za akt proti straně,“ sdělil zdroj deníku Daily NK.

Když se o všem dozvěděl severokorejský diktátor Kim Čong-un, zpráva jej údajně rozzuřila a nařídil generálporučíka popravit. „Veřejná poprava se konala na střelnici armádní univerzity Kang Kon v části Pchjongjangu Sunan,“ uvedl zdroj z Pchjongjangu pro Daily NK.

Hjon Ju Song byl zastřelen devadesáti kulkami. Před popravou se konal soud, který shledal Songa vinným z jednání proti straně.

Lidovky.cz

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.