12. června 2019 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kim Čong-un měl nechat vhodit generála do akvária s piraněmi. Prý plánoval převrat

Severokorejský vůdce Kim Čong-un. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Severokorejský vůdce Kim Čong-un. | foto: Reuters

Pchongjang Sevorokorejský diktátor Kim Čong-un nechal podle britských bulvárních médií popravit svého generála za plánování převratu. Za tímto účelem nechal vystavět obří akvárium s piraněmi přímo uvnitř jednoho z jeho prezidentských paláců, do nějž nechal odsouzeného hodit.

Před vhozením do akvária měl generál podle zdrojů serveru Daily Star otevřené řezné rány na rukou a na hrudi. Není tak jasné, jestli byl údajně provinilý generál sežrán zaživa masožravými rybami, nebo jestli zemřel na následky svých předchozích poranění.

Podle serveru Daily Star pověřil Kim Čong-un své podřízené, aby vymysleli více morbidních způsobů poprav, které mají sloužit k vystrašení případných zrádců. V případě popravy sežráním piraněmi se úřady KLDR zřejmě inspirovaly „bondovkou“ z roku 1977 Špion, který mě miloval. V tomto filmu házela jedna z postav, Karl Stromberg, své protivníky do akvária se žraloky.

Mezi další způsoby, které Kim Čong-un může použít k popravě svých odpůrců, patří palba z protitankové zbraně, sežrání tygry, stětí hlavy, oběšení nebo upálení plamenometem, píše Daily Star.

Kim Čong-un je nechvalně proslulý popravami svých spolupracovníků i pro malé prohřešky. Na konci května jihokorejské zdroje uvedly, že KLDR popravila klíčové diplomaty, kteří byli zodpovědní za zpackaný summit s Trumpem v Hanoji. Jiné příklady najdete zde: (Důkladná Kimova čistka. Odstranil 70 členů vedení země, říká jihokorejský ministr) a zde: (Kruté popravy protiletadlovou zbraní? Děsivá realita, naznačují snímky z KLDR)

Lidovky.cz