2. března 2019 7:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kim Čong-un ukončil státní návštěvu Vietnamu. Po neúspěšném summitu s Trumpem se vrací do KLDR

Nyní je Kim již na cestě zpět do KLDR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nyní je Kim již na cestě zpět do KLDR. | foto: Reuters

Hanoj Severokorejský vůdce Kim Čong-un v sobotu strávil poslední den v Hanoji, kde po skončení neúspěšného summitu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem od čtvrtka pokračovala jeho státní návštěva Vietnamu. Nyní je Kim již na cestě zpět do KLDR.

V pátek se Kim setkal s vietnamským prezidentem a šéfem komunistické strany...

V pátek se Kim setkal s vietnamským prezidentem a šéfem komunistické strany Nguyenem Phu Trongem. V sobotu nejprve položil červeno-žluté věnce k památníku válečných hrdinů a mučedníků v Hanoji a poté i k mauzoleu vietnamského národního hrdiny Ho Či Mina. Následně se vydal v limuzíně na hraniční přechod s Čínou, kde na něj čekal jeho obrněný vlak, jenž ho po přibližně 60 hodinách jízdy přiveze zpět do severokorejského hlavního města Pchjongjangu.

Jedná se o první návštěvu severokorejského vůdce ve Vietnamu od roku 1964, kdy tuto zemi navštívil Kimův děd Kim Ir-sen, který byl blízkým spojencem Ho Či Mina v boji proti jihovietnamskému režimu podporovanému Spojenými státy.

Následně se vydal v limuzíně na hraniční přechod s Čínou, kde na něj čekal jeho...
Severokorejský vůdce Kim Čong-un v sobotu strávil poslední den v Hanoji, kde po...

Podle agentury AP se Kim snažil na návštěvě prezentovat jako sebevědomý státník a Severní Koreu jako normální zemi. Návštěva Vietnamu jeho čtvrtou cestou do zahraničí v uplynulých 12 měsících.

ČTK