5. října 2010 15:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kim mladší podstoupil plastickou operaci. Má se podobat Kim Ir-senovi

Severokorejci si prohlížejí Kim Čong-una | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Severokorejci si prohlížejí Kim Čong-una | foto: ČTK

Kim Čong-un, nebo Kim Ir-sen? Výrazná podobnost v obličeji přiměla jihokorejská média spekulovat, jak je možné, že se budoucí vládce KLDR za poslední roky tolik změnil, a nyní se až příliš podobá Kim Ir-senovi. A výsledek? Podstoupil plastickou operaci.

"Mnoho lidí v Jižní Koreji si všimlo, že Kimova tvář je jiná, než když byl mladý, hlavně tvar brady se výrazně změnil," řekl serveru The Daily Telegraph Toshimitsu Shigemura, profesor univerzity v Tokiu a odborník na Severní Koreu.

Kim Ir-sen

Na fotografiích z minulého týdne, kdy byl jmenován místopředsedou Ústředního vojenského výboru a členem ústředního výboru Strany práce, je podobnost Kim Čong-una s jeho dědečkem Kim Ir-senem zřejmá, upozorňuje server. Známá ústa s koutky dolů, baculaté tváře, dvojitá brada a vlasy sčesané dozadu.

Kim Čong-un

Nový vzhled Kim Čong-una přitom výrazně odporuje jeho dřívější vizáži pohublého teenagera. Podle jihokorejských médií je tedy zřejmé, že podstoupil plastickou operaci. Navíc nedělník JoongAng mluvil se třemi Severokorejci, kteří potvrdili, že o plastickém zákroku se spekuluje i v KLDR.

Lidovky.cz

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?